7 ترکیب رنگ لباس برای استایل مردانه

ست کردن ترکیب رنگ لباس مردانه مردان با لباس رنگی زرد آبی قرمز سبز نارنجی زرشگی جگری | فروشگاه لباس اطلس کالکشن

به‌نظر شما بهترین ترکیب رنگ برای لباس مردانه کدام است؟ آقایان چه رنگ‌هایی را باید با هم ست کنند؟ لباس مناسب برای محل کار یا سفر چطور باید باشد؟! برای مهمانی‌ها چه ترکیب رنگ و ست لباسی را باید بپوشیم؟ برای داشتن یک استایل شیک و زیبا، ابتدا باید یک ترکیب رنگ مناسب برای لباس‌هایتان انتخاب کنید. شاید به نظر این کار سخت و کلافه کننده‌ بیاید، اما با کمی دقت و چند بار تکرار و تجربه به‌راحتی می‌توانید بهترین ترکیب رنگ لباس مردانه را برای خودتان انتخاب کنید.
یک ترکیب رنگ مناسب برای لباس‌های مردانه، علاوه‌بر رنگ لباس، رنگ پوستتان را هم باید در نظر بگیرید؛ تا برای استایلتان رنگ‌های مناسب‌تر و جذاب‌تری انتخاب کنید.
با مجله‌ی اطلس کالکشن همراه باشید تا موارد بیشتری را در این رابطه بخوانید.

مواردی مهم برای ست کردن ترکیب رنگ لباس مردانه

برای ست کردن ترکیب رنگ لباس مردانه کار سختی را در پیش ندارید؛ اما چند مورد مهم هست که باید آن‌ها را رعایت کنید. به خاطر سپردن‌ این قوانین چندان سخت نیست و اگر استایل و شیک پوشی برای شما اهمیت داشته‌ باشد به راحتی آن‌ها را به خاطر می‌سپارید.

• مورد اول و مهم‌ترین مورد این است که حتما در استایلتان از رنگ‌های خنثی استفاده‌ کنید. این رنگ‌ها به‌راحتی با رنگ‌های دیگر ست می‌شوند. سعی کنید تمرکز خود را برای داشتن یک کمد لباس ایده‌آل، روی لباس‌هایی با رنگ خنثی قرار دهید. مشکی، خاکستری، سفید، طوسی، قهوه‌ای، زیتونی، سرمه‌ای و خاکی از جمله رنگ‌های خنثی هستند.

• مورد دوم؛ رنگ خنثی را با کمی رنگ روشن تکمیل کنید. در این مورد باید تعادل را در نظر داشته‌ باشید. ترکیب یک یا دو رنگ روشن برای تکمیل استایل شما کفایت می‌کند. اگر دنبال یک استایل ایده‌آل هستید، باید بدانید استایل شما نباید بیش از سه رنگ داشته باشد. در غیر این صورت استایل شما شلخته و رنگارنگ به‌نظر می‌آید. البته این کار کمی تجربه نیاز دارد که به مرور زمان به دست خواهید آورد و خلاقیت‌تان در این مورد بیشتر خواهد شد. مثلا اگر یک کت و شلوار زغالی پوشیده‌اید، یک کراوات زرد یا قرمز مکمل خوبی برای استایلتان است و جلوه‌ی بیشتری به آن می‌دهد.

• سومین مورد رنگ پوستتان است. برای یک ترکیب رنگ مناسب برای لباس، اول باید ببینید که این رنگ به پوست شما می‌آید یا خیر!! یک ترکیب رنگ متناسب با پوست شما، جلوه‌ای دو برابر خواهد داشت. البته این مورد نمی‌تواند در انتخاب رنگ لباس شما اولویت باشد؛ زیرا ممکن است رنگی واقعا مورد علاقه‌ی شما باشد و به شما احساس خوبی بدهد. پس نمی‌توان‌ مانعی را برای استفاده‌ از آن در نظر گرفت. در قوانین مد و فشن هیچ چیز قطعیت ندارد و این بیشتر به انتخاب شما بستگی دارد.

مطلب پیشنهادی:  7 نکته‌ی مهم در استایل پاییزه مردانه

بهترین ترکیب رنگ برای لباس مردان کدام است؟

برای انتخاب بهترین ترکیب رنگ برای لباس مردانه، به چرخه‌ی رنگ نیاز دارید. اگر به این عکس با دقت نگاه کنید چرخه رنگ را مشاهده می‌کنید و می‌توانید به کمک آن رنگ‌هایی که با هم ست می‌شوند را انتخاب کنید. برای انتخاب بهترین ترکیب رنگ سه نوع ترکیب رنگ پیش روی شما وجود دارد که برایتان توضیح می‌دهیم.

• رنگ‌های مکمل

رنگ هایی که در چرخه‌ی رنگ کاملا روبروی هم قرار دارند را رنگ‌های مکمل می‌گویند. در ظاهر این دو رنگ با هم متضاد به‌نظر می‌رسند؛ اما در واقع مکمل هم هستند. نکته‌ی مهم این‌که تمام رنگ‌ها را می‌توانید با رنگ‌های خنثی ست کنید و به نتایج بسیار جالبی خواهید رسید.

• رنگ‌های آنالوگ

رنگ‌هایی که به صورت یکی در میان در چرخه رنگ وجود دارد را رنگ‌های آنالوگ می‌گویند. در واقع این رنگ‌ها تناژهای مختلفی از یک رنگ هستند، که تا حدودی به هم شبیه بوده‌‌ و می‌توانند جایگزین رنگ‌های مکمل در استایل شما باشند.

• رنگ های سه گانه

بر روی چرخه‌ی رنگ، یک مثلث متساوی الاضلاع را در نظر بگیرید؛ که هر راس آن روی یک رنگ قرار دارد. هر جای چرخه‌ی رنگ می‌توانید این مثلث متساوی الاضلاع را در نظر بگیرید. سه رأس مثلث ،روی سه رنگ قرار می‌گیرد، که می‌توانید آن‌ها را در استایلتان استفاده کنید. یک رنگ را به عنوان رنگ اصلی و دو رنگ دیگر را به عنوان رنگ‌های مکمل استفاده کنید. البته رنگ‌های خنثی را هم در استایل‌تان فراموش نکنید.

نکته:
دقت کنید رنگ اولی که به عنوان رنگ پایه برای استایلتان در نظر می‌گیرید، باید تقریبا ۷۰ درصد از استایل شما را شامل شود. ۳۰ درصد از استایل را به رنگ دوم اختصاص دهید. ۱۰ درصد باقی مانده، رنگ سوم را استفاده کنید. مثلا دستمال گردن، کراوات یا دستمال جیب (پوشت).

ترکیب رنگ لباس‌های مردانه در استایل‌های مختلف

ترکیب رنگ مناسب برای لباس محیط کار

_اگر برای لباس محیط کار شما یونیفرم مشخصی تعیین نشده، می‌توانید از ترکیب رنگ‌های خنثی مثل خاکستری، سرمه ای و زغالی هم استفاده کنید و آن‌ها را با رنگ‌های روشنِ مات ترکیب کنید. هم‌چنین می‌توانید از اکسسوری‌هایی که متناسب با محل کار هستند هم استفاده کنید. اکسسوری‌های ظریف، با تناسب رنگ یکسان و هماهنگ با استایلتان برای محیط کار مناسب هستند‌.

_ برای ترکیب رنگ لباس مردانه مناسب یک تیپ اسپرت، می‌توانید از تیشرت مردانه رنگ روشن، شلوار جین مردانه تیره یا روشن، و کفش ورزشی مردانه سفید بهره بگیرید. برای تیپ‌های اسپرت به‌خصوص در تابستان از رنگ‌های روشن ترکیب جذاب‌تری به شما می‌دهند.

مطلب پیشنهادی:  با کلاه لئونی مردانه بیشتر آشنا شوید

_ برای شرکت در یک مجلس رسمی یا قرار کاری بسیار مهم که باید در آن کت و شلوار رسمی بپوشید، رنگ‌های خنثی بهترین انتخاب هستند. کت و شلوارهای خاکستری، سرمه‌ای و یا حتی مشکی، یک استایل جذاب رسمی را به شما می‌دهند می‌توانید از یک پیراهن مردانه‌ی آبی، سفید و یا خاکستری هم در کنار کت و شلوارهای رسمی بپوشید. کفش یکی از نکات مهم یک استایل رسمی است. برای چنین موقعیت‌هایی کفش‌های مشکی و قهوه‌ای تیره بسیار مناسب هستند. تمیزی کفش قسمتی از استایل است که هیچ وقت نباید آن را فراموش کنید.

تیشرت پولوشرت شلوار جین مردانه کفش کتانی سفید مشکی

ترکیب رنگ لباس مردانه در استایل‌های روزانه

در مجلسی غیررسمی، دورهمی‌های دوستانه و یا استایل روزانه، معمولاً به جای لباس رسمی از پیراهن یا تیشرت، پولوشرت و شلوار استفاده می‌شود. در ادامه چند نمونه از ترکیب رنگ لباس مردانه در این استایل‌ها را می‌بینید.

رنگ سرمه‌ای در لباس مردانه

رنگ سرمه‌ای در استایل‌های مردانه، بسیار محبوب و پرطرفدار است. سرمه‌ای با رنگ‌های روشن مثل صورتی، آبی روشن و سفید ست بسیار جذابی به شما می‌دهد. پولوشرت مردانه سرمه‌ای رنگ با دکمه‌هایی به رنگ سفید، شلوار سفید، و یک جفت کتانی مردانه مشکی یا سرمه‌ای، یک استایل کژوال و روزانه‌ی جذاب برای شما می‌سازد. از جذابیت‌های رنگ سرمه‌ای این است که می‌توانید یک ست کامل سرمه‌ای بزنید و نهایت جذابیت را ببینید.

 

رنگ سفید در لباس مردانه

رنگ سفید در استایل مردانه، یک انتخاب جذاب است. سفید یک رنگ خنثی است و با بیشتر رنگ‌ها ست می‌شود. رنگ‌های خنثی، رنگ‌های گرم و رنگ‌های سرد می‌توانند مکمل‌های خوبی برای رنگ سفید باشند. البته رنگ‌های گرم و رنگ‌های خنثی اولویت دارند. مثلاً یک پیراهن مردانه سفید، با یک جین مشکی، کفش‌های کتانی سفید به همراه یک کلاه کپ مشکی، یک استایل تابستانی رویایی و جذاب به شما می‌دهد. حتی می‌توانید برای یک مهمانی یا استایل کژوال، یک ست کاملاً سفید بزنید.

 

رنگ سبز در لباس مردانه

برای ست کردن استایل مردانه با رنگ سبز باید کمی دقت کنید. رنگ سبز را می‌توانید با رنگ‌های سبز دیگر هم ست کنید. فقط در انتخاب رنگ‌ها دقت کنید تا زیاد به هم شبیه نباشد. رنگ سبز با رنگ‌های سرمه‌ای و سفید هماهنگی زیادی دارد و استایل زیبایی به شما میدهد. شلوار رنگ سبز با رنگ تیشرت مردانه خاکی هم تناسب و هم‌خوانی زیادی دارد.

رنگ مشکی در لباس مردانه

رنگ مشکی در استایل مردانه یکی از محبوب‌ترین و جذاب‌ترین رنگ‌ها است. مشکی با اکثر رنگ‌ها ست می‌شود. رنگ مشکی، هم می‌تواند رنگ اصلی و پایه‌ی استایل باشد، و هم به عنوان یک مکمل به استایل شما اضافه شود. در هر دو صورت جذابیت استایل شما را دو برابر خواهد کرد. اگر می‌خواهید ست کاملاً مشکی را برای استایلتان انتخاب کنید، اکسسوری‌ها را فراموش نکنید.

مطلب پیشنهادی:  شلوار کتان مردانه یک انتخاب جادویی

رنگ صورتی در لباس مردانه

اگر پوست تیره‌ای دارید، رنگ‌های صورتی روشن برای شما مناسب‌تر هستند. رنگ‌های پاستلی یا صورتی اسطوخودوسی، جذابیت شما را بیشتر خواهند کرد. برای پوست‌های روشن، صورتی‌های تیره‌تر بیشتر جلوه می‌کند؛مثل سرخابی. مراقب باشید که غلظت رنگ لباستان را مطابق با رنگ پوستتان انتخاب کنید. پیراهن مردانه‌ی صورتی را، به‌راحتی برای تیپ‌های رسمی هم می‌توانید بپوشید. در استایل کژوال، پیراهن، تیشرت یا پولوشرت مردانه صورتی را می‌توانید با شلوار جین مردانه آبی تیره یا روشن ست کنید. سرمه‌ای و طوسی هم از رنگ‌های مکمل رنگ صورتی هستند و ترکیب بسیار جذابی به شما خواهند داد.

رنگ طوسی در لباس مردانه

با توجه به این‌که رنگ طوسی تناژ مختلف سیر و روشن دارد، برای ترکیب رنگ لباس طوسی، باید دقت کنید کدام رنگ برای ترکیب با آن مناسب است. از آن‌جا که رنگ طوسی یک رنگ خنثی است، به‌راحتی با رنگ‌های دیگر ست می‌شود. صورتی، سفید و آبی از محبوب‌ترین رنگ‌های مکمل برای طوسی هستند. رنگ‌های تیره هم با رنگ طوسی ترکیب زیبایی به شما خواهند داد. مشکی، جگری و سرمه‌ای هم در ترکیب با طوسی خوب عمل می‌کنند.

رنگ خاکی در لباس مردانه

رنگ خاکی یکی از پرکابردترین رنگ‌ها در استایل مردانه است. این رنگ به خوبی با رنگ‌های تیره و روشن ست می‌شود. سفید، مشکی، سرمه‌ای، کرمی، زیتونی و زرشکی از جمله رنگ‌هایی هستند که با رنگ خاکی یک ترکیب عالی برای استایلتان می‌سازند. البته برای ست کردن ترکیب رنگ باید دقت کنید رنگ خاکی تناژ مختلفی دارد. تناژهای تیره‌ی خاکی، برای ست شدن با رنگ‌های روشن مناسب‌تر هستند، و تناژ روشن رنگ خاکی، با رنگ‌های تیره مثل قهوه‌ای بهتر ترکیب می‌شوند. شلوار خاکی کتان مردانه با یک پیراهن یا تیشرت سرمه‌ای و کتونی مردانه سفید استایل جذاب و شیک است.

سخن پایانی

تیم اطلس کالکشن با معرفی آخرین اطلاعات مد و به‌روزترین محصولات پوشاک آقایان، همراه شماست؛ تا استایلی جذاب و شیک برای شما بسازد. در این مقاله، ما آن‌چه باید درباره‌ی 7 ترکیب رنگ لباس برای استایل مردانه بدانید را با شما درمیان گذاشتیم و سعی کردیم تا در انتخاب درست و مناسب، شما عزیزان را راهنمایی کنیم. برای یک انتخاب حرفه‌ای و مطمئن از فروشگاه اینترنتی لباس مردانه دیدن کنید.
ما صادقانه در کنار شما هستیم.

جدیدترین محصولات

285,000 تومان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
شروع کنید به تایپ برای دیدن محصولاتی که دنبالشان میگردید.
منوی دسته های تان را تنظیم کنید در تنظیمات تم -> سربرگ -> منو -> منوی موبایل
سایدبار پیمایش به بالا