کراوات مناسب را برای استایلتان انتخاب کنید

a856c50aedb97a6caa628f9ba3b54ca2

در سال‌های اخیر در کشورمان، کراوات دوباره مورد توجه قرار گرفته و افراد بیشتری از آن استفاده می‌کنند. کراوات اکسسوری زیبایی است که در جذابیت استایل نقش مهمی ایفا می‌کند. نه تنها برای استایل رسمی، بلکه برای استایل‌های کژوال یا نیمه‌رسمی هم می‌توانید از کراوات استفاده کنید و تیپ خود را تکمیل کنید. آقایان از سن کودکی تا کهن‌سالی، به استفاده از کراوات علاقه دارند؛ ولی گاهی برای استفاده از کراوات در استایلشان به مشکل می‌خورد. ست کردن کراوات کار سختی نیست؛ فقط باید نکاتی را در نظر بگیرید و به آنها عمل کنید. در این مقاله به این نکات می‌پردازیم و برای انتخابِ یک کراوات مناسب، شما را همراهی می‌کنیم.

چهار عامل مهم در انتخاب کراوات

جنس ، اندازه ، رنگ ، طرح

برای انتخاب یک کراوات مناسبِ لباستان، در ابتدا باید به چند مورد توجه کنید:

جنس

سعی کنید حتما کراواتی را انتخاب کنید که جنس خوبی داشته باشد؛ زیرا این عامل باعث می‌شود کراوات روی لباس شما خوب بایستد. اگر کراوات شما جنس خشکی داشته باشد دقیق و موزون روی لباس قرار نمی‌گیرد. آستری کراوات هم مهم است. سعی کنید جنس کراوات با جنس لباستان هماهنگ باشد. در زمستان کراوات‌های ضخیم‌تر، و در تابستان از کراوات با جنس نازک‌تر و لطیف‌تر استفاده کنید.

اندازه

برای داشتن استایل خوب باید به اندازه‌ی کراوات توجه کنید. عرض کراوات نباید بیش از ۱۰/۵ سانت و کمتر از ۵/۵ سانت باشد. کراوات‌های باریک‌تر با یک کت و شلوار رسمی به شما استایلی قدیمی می‌دهد. البته اگر آن را با کت و شلوارهای فیت یقه‌های باریک دارند بپوشید مناسب خواهد بود. ولی با کت و شلوار رسمی، کراواتی را انتخاب کنید که پهنای بیش از ۷ و نیم سانت داشته باشد. قد کراوات را هم در نظر داشته باشید. بهتر است قد کراوات را طوری در نظر بگیرید که بالای سگک کمربند قرار بگیرد.

رنگ

زیبایی استایل شما وقتی تکمیل می‌شود که به رنگ کراوات و تناسبش با رنگ بقیه‌ی لباس‌ها توجه کنید. در نظر داشته باشید همیشه باید کراوات حداقل یک درجه تیره‌تر از پیراهن باشد. رنگ‌هایی مثل آبی و شرابی، توجه را روی شما متمرکز می‌کند و بسیار چشم‌گیر است. اگر تازه‌کار هستید و هنوز کاملاً مسلط بر ساخت استایل با کراوات نیستید، بهتر است از رنگ‌هایی مثل سرمه‌ای، خاکستری استفاده کنید. زیرا ست کردن با این رنگ‌ها بسیار آسان‌تر از رنگ‌هایی مثل سبز، زرد و قرمز است.
برای محل کار از کراوات‌های تیره استفاده کنید.
کراوات‌های رنگی ساده، با اکثر لباس‌ها ست می‌شوند.
کراوات مشکی با تمام لباس‌ها ست می شود و مشکلی برای استایل با آن ندارید.

مطلب پیشنهادی:  8 نکته‌ی مهم و طلایی برای انتخاب لباس مردانه و خوش‌تیپ شدن

طرح

پیراهن و کراوات با طرح یکسان نپوشید. زیرا به بیننده طرحی در هم از هردو می‌دهد! و نه کراوات خوب دیده می‌شود، نه پیراهن. پس اگر پیراهن طرح‌دار می‌پوشید از کراوات ساده استفاده کنید و با پیراهن ساده، کراوات‌های طرح‌دار بپوشید. لباس های راه‌راه و خال‌خال، راحت با لباس‌ها ست می‌شوند. مثلاً کت و شلوار سرمه‌ای و پیراهن آبی روشن، با کراوات خال‌خال آبی تیره را با هم بپوشید. کراوات‌های راه‌راه را، با پایه‌ای تیره انتخاب کنید که راه‌راه آن از رنگ متضاد باشد. مثل سرمه‌ای و زرد.
کراوات‌های شطرنجی و ترمه، انتخاب‌هایی سخت‌تری برای ست کردن هستند. هرچنداین طرح‌ها را زیاد در بین اکسسوری‌های مردانه می‌بینیم، اما اگر هماهنگی مناسبی بین کراوات و لباس ایجاد نکنیم نتیجه خوبی نخواهیم گرفت.

برای جوانان کراوات‌های طرح‌دار با رنگ‌های گرم توصیه می‌شود؛ زیرا روی زیبایی استایلشان تاثیر زیادی دارد.

استایل با کراوات

کراوات فقط مخصوص استایل‌های رسمی و جلسات کاری نیست. شما می‌توانید با کراوات استایل‌های مختلفی داشته باشید.

استایل نیمه رسمی با کروات

اگر می‌خواهید یک استایل نیمه‌رسمی یا کژوال با کراوات داشته باشید می‌توانید کت اسپرت را با یک پیراهن غیررسمی، شلوار جین مردانه و کفش کالج یا کتانی مردانه بپوشید و با این ست کراواتی را که دوست دارید بزنید. با این استایل می‌توانید به محل کار بروید؛ یا در دورهمی‌های دوستانه و مهمانی‌های شبانه شرکت کنید.

کراوات مناسب استایل رسمی

برای یک استایل رسمی حتما کت و شلوار بپوشید. کت و شلوار اولین نشانه‌ی یک استایل رسمی هستند. کت و شلوار مشکی یا ذغالی انتخاب کنید و یک پیراهن مردانه سفید و کراواتی تیره رنگ را مکمل استایلتان کنید. کراوات ابریشمی استایل شما را شیک و جذاب می‌کند و به ظاهرتان درخشندگی می‌دهد.

مطلب پیشنهادی:  با کفش کتانی مردانه وارد شوید

کراوات در محل کار

شاید شغل شما به گونه‌ای باشد که باید در محل کار کت و شلوار مردانه بپوشید، کت و شلوار سرمه‌ای و خاکستری را با یک پیراهن سفید و آبی بپوشید؛ حالا به راحتی می‌توانید از هر کراواتی که دوست دارید استفاده کنید. برای زمستان کراوات پشمی یا ترمه استفاده کنید. در تابستان کراوات‌های کتان مناسب‌تر هستند. کراوات‌های ابریشمی قابلیت استفاده در تمام سال را دارند.

انتخاب کراوات برای اندام‌های متفاوت

انتخاب کراوات بر اساس نوع و فرم صورت و اندام، نکته‌ی مهمی است که باید به آن دقت کنید. برای هر فرم صورت و اندامی، باید کراواتی متناسب با آن استفاده کنید تا به زیبایی استایل شما بی‌افزاید.

کراوات برای مردانی با اندام لاغر

برای مردانی با صورت و اندام لاغر، کراوات‌های باریک مناسب‌تر هستند. کراوات‌های پهن، تناسب بین لباس و اندام شما را به هم می‌زند و جلوه‌ی زیبای استایل شما را می‌گیرد.

کراوات برای مردانی با اندام متوسط

شما خوش شانس هستید! زیرا از هر سبک کراواتی می‌توانید استفاده کنید و محدودیتی ندارید. اگر اندام‌تان نه چاق است و نه لاغر، هر نوع کراواتی را می‌توانید با لباس‌تان ست کنید.

کراوات برای مردانی با اندام درشت

اگر درشت اندام هستید و صورت پری دارید به هیچ عنوان از کراوات‌های باریک استفاده نکنید؛ زیرا کراوات باریک روی لباس شما کوچک به‌نظر می‌رسد و استایل شما را خراب می‌کند. کراوات‌های پهن نیز شما را درشت‌تر نشان می‌دهد. بهتر است از کراواتی با سایز متوسط استفاده کنید.

انواع کراوات‌های پرکاربرد

کراوات انواع، مدل‌ها و حنس‌های متفاوتی دارد که هرکدام مناسبِ مکان یا فصل یا کاربرد خاصی هستند. در اینحا ما به چند نمونه از آن‌ها اشاره می‌کنیم.

ابریشمی

ابریشم جزو پارچه‌های شیک و بادوام در دنیاست. با وجود نرم بودن پارچه، تار و پود انعطاف پذیری دارد که باعث استحکام زیاد آن می‌شود و باعث می‌شود به‌راحتی از بین نرود. پارچه‌ی ابریشم شکل و فرم خود را حفظ می‌کند. همین علت باعث می‌شود به راحتی چروک نشود. هم‌چنین پارچه‌ی ابریشمی به راحتی گره زده می‌شود. این ویژگی مهمی برای یک کراوات است؛ زیرا می‌توانید انواع گره‌ها را با آن امتحان کنید.

مطلب پیشنهادی:  تاریخچه و انواع تیشرت مردانه

ابریشم مصنوعی

اگر به ابریشم طبیعی علاقه ندارید و مایل به استفاده از محصولات حیوانات نیستید، می‌توانید از ابریشم مصنوعی استفاده کنید. ابریشم مصنوعی، با الیاف‌های مصنوعی تولید می‌شودو مانند ابریشم طبیعی نرم و لطیف است. البته ارزان‌تر و به صرفه‌تر هم هست. ابریشم مصنوعی راحت‌تر از نوع طبیعی رنگ می‌شود؛ به همین دلیل تنوع رنگ بیشتری دارد. اگر برای هر لباس، کراواتی با رنگ مناسب می‌خواهید به سراغ این جنس پارچه بروید.

پشمی

کراوات پشمی معمولاً در فصول سرد استفاده می‌شود. به دلیل چروک نشدن انتخاب بسیار مناسبی هستند. برای کراوات، از پارچه‌های پشمی با بافت ظریف و آستر نازک استفاده می‌شود، که گره زدن آن آسان باشد. کراوات پشمی برای قرار و جلسه‌های کاری هم بسیار مناسب است. می‌توانید آن را با کت و شلوار پشمی هم بپوشید.

پلی استر

پلی استر یک نوع پارچه‌ی مصنوعی است که در تولید کراوات از آن استفاده می‌شود. این پارچه ارزان است و البته ظاهر جذابی هم ندارد. مزیت آن شستشوی راحت و مقاومت در برابر چروک و لکه است. اما نمی‌توان آن را اتو کرد زیرا حرارت به آن صدمه می‌زند. خشک بودن این الیاف هم گره زدن کراوات را کمی سخت می‌کند.

میکروفایبر

میکروفایبر ترکیبی از پلی استر و نایلون است؛ اما کیفیت بهتری از پلی استر دارد. با این که شبیه و ابریشم مصنوعی است اما بسیار ارزان‌تر است. پس اگر می‌خواهید کراواتی مناسب، اما با قیمت ارزان بخرید، کراوات با جنس میکروفایبر را انتخاب کنید. گره زدن کراوات میکروفایبر راحت‌تر از نوع پلی استر است.

 

سخن پایانی

تیم اطلس کالکشن با معرفی آخرین اطلاعات مد و به‌روزترین محصولات پوشاک آقایان، همراه شماست؛ تا استایلی جذاب و شیک برای شما بسازد. در این مقاله ما آن‌چه باید درباره‌ی کراوات مردانه بدانید را با شما درمیان گذاشتیم و سعی کردیم تا در انتخاب درست و مناسب، شما عزیزان را راهنمایی کنیم. برای یک انتخاب حرفه‌ای و مطمئن از فروشگاه اینترنتی لباس مردانه دیدن کنید.
ما صادقانه در کنار شما هستیم.

جدیدترین محصولات

285,000 تومان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
شروع کنید به تایپ برای دیدن محصولاتی که دنبالشان میگردید.
منوی دسته های تان را تنظیم کنید در تنظیمات تم -> سربرگ -> منو -> منوی موبایل
سایدبار پیمایش به بالا