پولوشرت مردانه : جذاب شیک راحت

پولوشرت مردانه | اطلس کالکشن

به تی‌شرت‌هایی که یقه‌ی برگردان و دکمه دارند، پولوشرت مردانه میگویند.
به دلیل استفاده‌ی ورزشکاران رشته‌های تنیس و چوگان از پولوشرت، به آن تیشرت تنیس و چوگان هم گفته می‌شود. راحتی، زیبایی و جذابیت پولوشرت آن را به گزینه‌ای عالی، برای داشتن یک استایل کژوال و شیک تبدیل کرده است.
پولوشرت‌ها در ابتدا آستین بلند بودند؛ ولی به مرور زمان تغییراتی روی آن‌ها دادند و آستین کوتاه شدند. که بسیار هم مورد توجه و علاقه‌ی مردم قرار گرفت.
بعضی از مدل‌های پولوشرت جیب دارند و بعضی بدون جیب هستند؛ شما می‌توانید بسته به سلیقه‌ی خودتان از هر کدام استفاده کنید. پولوشرت لباس راحتی است که بدون دردسر با کفش و لباس‌های دیگر ست می‌شود. با کمی دقت برای یک مراسم نیمه‌رسمی و یا حتی رسمی هم می‌شود از آن استفاده کرد.

پولوشرت مردانه | اطلس کالکشنتاریخچه‌ی پولوشرت

در دهه‌ی ۱۸۶۰ در مسابقات چوگان در هند، بازیکنان لباس‌های پنبه‌ای آستین بلند با یقه‌ی پهن می‌پوشیدند ولی به علت گرمای زیاد و عدم راحتی، این لباس زیاد مناسب به‌نظر نمی‌رسید. انگلیسی‌ها که شاهد این مسابقه بودند از آن الگو برداشتند و تغییراتی در آن ایجاد کردند. آن‌ها به این لباس دکمه اضافه کردند تا از تکان خوردن یقه و مزاحمت برای بازیکنان جلوگیری کند. در سال ۱۸۹۶ “جان ای بروکس” آمریکایی که در صنعت پوشاک فعال بود در حال دیدن مسابقه چوگان در انگلیس، متوجه‌ی لباس آن‌ها شد و به فکر ایده‌ای جدید افتاد‌. او شروع به تولید پیراهن‌های مشابه کرد که نوع تکامل یافته‌ی آن امروز به پولوشرت معروف است.
“رنه لِکاست” یکی از معروف‌ترین بازیکنان تنیس در سال ۱۹۲۶ بود. آن زمان لباس تنیس، آستین بلند همراه با کراوات بود که باعث می‌شد بازیکنان در گرما اذیت شوند.
“رنه لِکاست” در یکی از مسابقات با لباسی آستین کوتاه و یقه‌دار وارد بازی شد که خودش طراحی کرده بود. لباسی که امروز به آن پولوشرت می‌گوییم. نام پولوشرت از بازی چوگان می‌آید. در انگلیسی “پولو” به معنای چوگان است؛ به همین علت این لباس به پولوشرت معروف شد.
در قدیم چون در ورزش تنیس و گلف هم از آن استفاده می‌کردند، بیشتر یک لباس ورزشی محسوب می‌شد. ولی امروزه پولوشرت بیشتر برای استایل‌های اسپرت و نیمه‌رسمی استفاده می‌شود.

پولوشرت مردانه | اطلس کالکشن

تفاوت تیشرت و پولوشرت

در یک نگاه سطحی و گذرا شاید تفاوت زیادی بین تیشرت مردانه و پولوشرت نبینید؛ اما با کمی دقت متوجه‌ی تفاوت‌هایشان می‌شوید. بارزترین تفاوت این دو، یقه‌ی آن‌ها است. تی‌شرت‌ها فقط یقه‌ی گرد و هفت دارند؛ اما پولوشرت‌ها یقه‌های برگردان و دکمه‌دار دارند.
اما مهم‌ترین تفاوت آن‌ها زمانی مشخص می‌شود که به اصطلاح می‌خواهیم تیپ بزنیم! تی‌شرت مناسب یک استایل کاملا اسپرت و خیابانی است؛ ولی با پولوشرت می‌توانیم غیر از استایل کژوال، یک استایل نیمه‌رسمی و حتی کمی مجلسی هم بسازیم.
یک تفاوت دیگر تی‌شرت و پولوشرت، در جنس پارچه‌ی آن‌هاست؛ پولوشرت معمولاً از پارچه‌های نخی یا پنبه‌ای و جودون دوخته می‌شود و بافت سفتی دارد. اما تی‌شرت‌ها پارچه‌های نرم‌تری دارند.

مطلب پیشنهادی:  شلوارک مردانه استایل زیبای تابستانی

پولوشرت مردانه | اطلس کالکشن

بهترین جنس پارچه برای پولوشرت

جنس الیاف تولیدی پولوشرت‌ها معمولاً در دو زمینه‌ی اصلی تقسیم می‌شوند و انتخاب آن‌ها کاملا به سلیقه‌ی شما بستگی دارد.

Pique
این جنس در ایران به نام “جودون” معروف است. الیاف Pique “پی‌کی” اولین بار توسط شرکت لِکاست برای تولید پولوشرت استفاده شد.
“پی‌کی” دوام زیاد و قابلیت ست شدن بالایی دارد. بافتش دانه‌دار و کمی سنگین است.
Jersey
این الیاف اولین بار توسط شرکت کوکو شنل، وارد دنیای مد شد.
“جرزی” در انواع تی‌شرت‌ها هم استفاده می‌شود. پولوشرت‌هایی با جنس “جرزی” بافت نرم و سبکی دارند. “جرزی” حالت کشسانی بیشتری دارد و برای برخی راحت‌تر است و آن را ترجیح می دهند.
البته الیاف “پی‌کی” در همه جای دنیا به عنوان بهترین جنس برای پولوشرت شناخته می‌شود و با استایل پولوشرت هم‌خوانی بیشتری دارد.

پولوشرت مردانه | اطلس کالکشن

راحتی در ست کردن پولوشرت

پولوشرت، هم برای استایل کژوال و هم نیمه‌رسمی مناسب است. به علت تنوع رنگ زیادی که پولوشرت دارد، به راحتی می‌توان با آن استایل‌های متنوع و جذاب ساخت.
برای یک استایل اسپرت با پولوشرت، آن را با شلوار کتان مردانه و جین ست کنید. تا یک استایل شیک و جذاب برای خودتان بسازید. برای تکمیل این تیپ عالی کتانی و یا کفش‌های اسنیکر بهترین گزینه است.
برای استایل‌های نیمه‌رسمی، کفش کالج و قایقی با پولوشرت مناسب است.
شلوارهای پارچه‌ای راسته و اسلیم فیت خوش فرم، برای ست کردن با پولوشرت و تیپ نیمه‌رسمی انتخاب خوبی است.
شما حتی می‌توانید یک کت اسپرت هم با پولوشرت بپوشید. کت‌های اسپرت با پولوشرت به شما استایل ساده و جذاب و رسمی‌تری می‌دهد.

پولوشرت مردانه | اطلس کالکشن

انواع پولوشرت مردانه

پولوشرت کلاسیک:

پولوشرت‌های کلاسیک هم، یقه‌دار و دکمه‌دار هستند. این نوع پولوشرت معمولاً تک رنگ و بدون طرح است و به راحتی با هر لباسی، بخصوص شلوار جین ست می‌شود.

پولوشرت یقه رنگی:

این مدل از پولوشرت یقه‌ای با رنگی متفاوت از خود لباس دارد که معمولاً تیره‌تر یا روشن‌تر از خود پولوشرت است.

پولوشرت سایه‌دار:

پولوشرت سایه‌دار از بالای لباس با رنگ تیره شروع می‌شود و تا قسمت پایین کم کم به سمت رنگ روشن می‌رود‌. البته ممکن است بر عکس این هم باشد یعنی از رنگ روشن شروع شود و در قسمت پایین لباس با رنگ تیره تمام شود.

پولوشرت آستین کوتاه:

پولوشرت‌های آستین کوتاه مناسب فصل گرم هستند و تیپ جذابی برایتان می‌سازند. آستین لباس کوتاه هست و انتهای آن کشباف دارد و کمی تنگ تر از خود آستین است.

پولوشرت آستین بلند:

در فصل‌های سرد می‌توانید یک لباس زیبا، راحت و گرم با پولوشرت‌های آستین بلند داشته باشید.

پولوشرت راه راه:

این مدل به تازگی به جمع خانواده‌ی پولوشرت پیوسته است و با شلوارهای تیره جذاب‌تر است.

پولوشرت مردانه | اطلس کالکشن

پولوشرت را با چه شلوارهایی ست کنیم؟

شلوار جین

می‌توان گفت بهترین و شیک‌ترین گزینه برای ست کردن با پولوشرت، شلوار جین است. جین با اکثر لباس‌ها ست می‌شود؛ ولی ترکیبش با پولوشرت یک استایل جذاب و بی‌نظیر به شما می‌دهد. جین‌های آبی تیره و مشکی برای استایل نیمه‌رسمی مناسب‌ترند. جین‌های آبی روشن هم برای تیپ‌های کژوال و خیابانی مناسبند.

مطلب پیشنهادی:  تیپ مردانه با رنگ صورتی

شلوار کتان

شما می‌توانید یک پولوشرت طرح‌دار را با شلوار کتان ست کنید. بیشتر پولوشرت‌ها با رنگ‌های روشن و یا خنثی با شلوار کتان بژ، سرمه‌ای و خاکستری ست می‌شوند. برای داشتن استایل رسمی‌تر با شلوار کتان، بهتر است دکمه‌های پولوشرت را ببندید.

شلوار اسلش جذب

یک شلوار اسلش جذب با رنگ خنثی به راحتی با پولوشرت ست می‌شود و استایلی کژوال به شما می‌دهد.

شلوارک

یک شلوارک مردانه ساده و پولوشرت راه راه، با رنگ‌های گرم را برای روزهای تابستان و تعطیلات امتحان کنید. و استایلی پر از رنگ و انرژی بسازید. برعکس این استایل هم واقعا جذاب می‌شود.

شلوار بگ یا کارگو

اگر دنبال استایل حرفه‌ای‌تری با پولوشرت هستید، شلوار بگ را به شما پیشنهاد می‌کنیم. پولوشرت‌های سفید یا رنگی شاد، با بگ کم جیب مناسب‌تر هستند.

شلوار ورزشی

پولوشرت و شلوار ورزشی به شما یک استایل شیک می دهد. یک کلاه کپ نقابدار زیبا، یک جفت کتانی بنددار ساده و یک کیف ورزشی تکمیل ‌کننده‌ی تیپ شیک و ورزشی شما خواهند بود. در ساختن این استایل به سایز لباس‌هایتان بسیار دقت کنید که کاملا اندازه‌ی شما باشد. وگرنه شلخته و بهم ریخته به نظر می رسید.

شلوار سفید

ست کاملا سفید یکی از استایل‌های کلاسیک با پولوشرت است. پولوشرت، شلوار و کفش سفید ترکیبی جذابی به شما می‌دهد که هیچ‎‌وقت قدیمی نمی‌شود.

نکته:

شاید فکر کنید پولوشرت را مثل تی‌شرت نباید داخل شلوار قرار داد. اما با یک شلوار اسلیم فیت و کمربند مناسب، برایتان یک استایل جذاب نیمه‌رسمی می‌سازد.

پولوشرت مردانه | اطلس کالکشن

چه کفشی را با پولوشرت ست کنیم؟

پولوشرت لباسی اسپرت و راحت است؛ بنابراین باید کفشی که با آن ست می‌کنیم هم همین ویژگی را داشته باشد.

بوت کویر

بوت کویر یا چوکا، استایلی اسپرت و روزانه دارد و مکمل خوبی برای پولوشرت است.

کتانی

کتانی، یک کفش مردانه ورزشی و در واقع سمبلی از راحتی است. و شاید اولین گزینه برای یک تیپ اسپرت باشد. کفش کتانی مردانه به همراه پولوشرت یک ترکیب عالی است.

کالج

پولوشرت و کالج یک تیپ زیبا و محبوب است. با این ترکیب، یک استایل شیک و راحت تابستانی خواهید داشت.

کفش‌ تخت با پاشنه‌ی حصیری

شاید بخواهید استایل متفاوتی با پولوشرت بسازید. یک کفش پارچه‌ای با پاشنه‌ی حصیری برای ست شدن با پولوشرت و شلوارک ایده‌ی خوبی است و استایل تابستانی جذابی به شما می‌دهد.

پولوشرت مردانه | اطلس کالکشن

نکاتی درباره‌ی پولوشرت

رنگ

شاید بتوانیم بگوییم یکی از مزیت‌های مهم پولوشرت، تنوع رنگی بسیار بالای آن است. رنگ‌های شاد، انواع رنگ خنثی، رنگ مشکی، که هرکدام جذابیت خاصی دارند.

سایز

پولوشرت نباید زیاد تنگ یا گشاد باشد. معمولاً از دو طرف شکم باید بین ۳ تا ۵ سانت آزاد باشد. بهتر است قد پولوشرت تا روی باسن باشد. بخصوص مواقعی که تحرک بیشتری دارید.

مطلب پیشنهادی:  7 نکته‌ی مهم در استایل پاییزه مردانه

آستین

آستین پولوشرت نباید خیلی تنگ یا خیلی گشاد باشد قسمت انتهای آستین کشباف دارد و کمی تنگ‌تر از بقیه‌ی آستین است.

یقه

برای زیبایی بیشتر استایلتان یک یا دو دکمه‌ی بالای پولوشرت را باز بگذارید. در تمامی برندهای پولوشرت یقه یک استاندارد دارد و یکسان است. یقه‌ی زاویه‌دار پولوشرت نسبت به تی‌شرت حالت رسمی‌تری دارد. اگر دیدید یقه‌ی پولوشرت حالت وارفته دارد دیگر از آن استفاده نکنید. باز کردن یقه‌ی پولوشرت هم کار اشتباه و بی‌کلاسی است. شاید در گذشته بازیکنان چوگان برای جلوگیری از آفتاب سوختگی این کار را می‌کردند ولی امروزه این کار یک فاجعه در استایل محسوب می شود.‌

کفش

کفش‌های کالج و قایقی بهترین گزینه برای ست کردن با پولوشرت هستند.

کت

اگر دوست دارید پولوشرت را با کت بپوشید بهتر است یک کت ساده و اسپرت انتخاب کنید.

پالتو

پولوشرت را با پالتو امتحان کنید. شگفت‌زده خواهید شد.

لوگوی واضح

لوگوی روی سینه، معرف پولوشرت شماست. یادبودی از برندهای ورزشی و تنیسورهای قهرمان و بازی چوگان است. بنابراین لوگوی روی سینه یکی از “باید”های پولوشرت است.

جنس

حتما در هنگام خرید پولوشرت به جنس پارچه‌ی آن دقت کنید. مطمئن شوید که الیاف آن در طول زمان و شستشو شکل و فرم خود را از دست نمی‌دهد.

اتو کشیدن

همیشه پولوشرت‌هایتان را اتو کشیده و مرتب نگه دارید. حتی اگر احتیاجی به اتو کشیدن ندارند. دقت کنید که حتما تمیز و بدون چروک باشند‌. در این مورد به یقه‌ی لباس توجه ویژه‌ای داشته باشید.

پوست تیره

رنگ‌های خنثی برای پوست‌های تیره مناسب‌ترند. اما شما می‌توانید رنگ‌های شاد را هم امتحان کنید تا رنگی را که بیشتر به شما می‌آید پیدا کنید.

شلوار

اگر می‌خواهید پولوشرت را با شلوار پارچه ای بپوشید حتماً باید راسته باشد.

لباس زیرین

هیچ وقت زیر پولوشرت لباس دیگری نپوشید؛ این یک اشتباه بزرگ در استایل شماست. حتی اگر مجبور به این کار هستید لباسی بپوشید که یقه و آستین از زیر پولوشرت مشخص نباشد.

انواع پولوشرت

پولوشرت‌های کلاسیک، آزاد و گشاد و از بالا به پایین، یک اندازه هستند.
پولوشرت معمولی‌ آستین های کوتاه‌تری نسبت به نوع کلاسیک دارند.
اما پولوشرت اسلیم بیشتر حالت اندامی دارد و برای افراد چاق مناسب نیست.

 

سخن پایانی

تیم اطلس کالکشن با معرفی آخرین اطلاعات مد و به‌روزترین محصولات پوشاک آقایان، همراه شماست؛ تا استایلی جذاب و شیک برای شما بسازد. در این مقاله ما آن‌چه باید درباره‌ی پولوشرت مردانه : جذاب شیک راحت بدانید به شما معرفی کردیم و سعی کردیم تا در انتخاب درست و مناسب، شما عزیزان را راهنمایی کنیم. برای یک انتخاب حرفه‌ای و مطمئن از فروشگاه آنلاین لباس مردانه دیدن کنید.

ما صادقانه در کنار شما هستیم.

جدیدترین محصولات

285,000 تومان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
شروع کنید به تایپ برای دیدن محصولاتی که دنبالشان میگردید.
منوی دسته های تان را تنظیم کنید در تنظیمات تم -> سربرگ -> منو -> منوی موبایل
سایدبار پیمایش به بالا