نکات مهمی برای انتخاب لباس باکیفیت

نکاتی مهم برای انتخاب لباس باکیفیت ، لباس مردانه ، فروشگاه آنلاین اینترنتی اطلس کالکشن

گاهی لباسی که به تازگی خریده‌اید عمر کوتاهی دارد و در کمترین زمان به لباسی کهنه تبدیل می‌شود. پارچه‌ی نامناسب و بی‌کیفیت و یا لوازم جانبی غیر استاندارد به کار رفته‌ در لباس، یا حتی گاهی شرایط نگهداری و شستشوی نامناسب، باعث این اتفاقات می‌شود. گاهی برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها به سمت خرید لباس‌های ارزان قیمت می‌روید؛ اما در واقع این یک صرفه‌جویی نیست!! این کار دور ریختن‌ پول است. زیرا لباس‌های ارزان، عمر و کیفیت کمی دارند. با صرف کردن کمی هزینه‌ی بیشتر و دقت بالا در خرید، می‌توانید لباس‌هایی با کیفیت بیشتر و عمر طولانی‌تری داشته باشید. برای جلوگیری از چنین پیش‌آمدهایی، بهتر است در مورد لباس‌های با کیفیت و خوب بیشتر بدانید تا انتخابِ لباس درستی را داشته باشید. چند راه انتخاب درست یک لباس خوب و باکیفیت را باهم بررسی می‌کنیم.

نکاتی مهم برای انتخاب لباس باکیفیت ، لباس مردانه ، زیپ لباس ، فروشگاه آنلاین اینترنتی اطلس کالکشن

لوازم جانبی

زیپ

زیپ‌های پلاستیکی عمر کوتاهی دارند. زود خراب می‌شوند و گاهی هم می‌شکنند. اگر لباسی که انتخاب کرده‌اید زیپ دارد، دقت کنید که حتما زیپ فلزی داشته باشد. زیپ‌های فلزی دوام زیادی دارند و به راحتی خراب نمی‌شوند. پس در هنگام خرید لباس به زیپ و فلزی بودن آن توجه کنید تا دردسری در این‌باره نداشته باشید. بخصوص درمورد شلوار جین مردانه باید حتما از زیپ‌های فلزی محکم استفاده شود.

دکمه‌ی اضافی

وقتی تولید کننده‌ی لباس برای آن دکمه‌ی اضافی در نظر گرفته‌ است‌، یعنی انتظار داشته‌ مدت زمان زیادی از آن لباس استفاده شود؛ تا جایی که احتیاج به تعمیرات جزئی پیدا کند. این نکته نشان از کیفیت لباس دارد. حتی در برخی از لباس‌ها به همراه دکمه‌ی اضافی، مقداری از نخ دوخت لباس هم گذاشته‌ می‌شود‌ تا در زمان تعمیرات از آن استفاده کنید. این مورد هم یکی دیگر از نشانه‌های لباس‌های خوب و باکیفیت است.

نکاتی مهم برای انتخاب لباس باکیفیت ، لباس مردانه ، دکمه لباس ، فروشگاه آنلاین اینترنتی اطلس کالکشن

کیفیت دکمه و جادکمه

دکمه‌های لباس را بررسی کنید تا از جنس مرغوبی انتخاب شده باشند و به مرور زمان شکسته نشوند. هم‌چنین به دوخت دکمه‌ها توجه کنید که مشکلی نداشته باشند و به‌خوبی دوخته شده باشند. جادکمه‌های لباس هم بسیار اهمیت دارند. با دقت جادکمه‌ها را بررسی کنید تا اندازه و دوخت یکسان و مناسب و تمیزی داشته باشند. تمام دکمه‌ها را ببندید و باز کنید. مطمئن شوید که دکمه‌ها و جادکمه‌ها ایرادی نداشته باشند.

نکاتی مهم برای انتخاب لباس باکیفیت ، لباس مردانه ، فروشگاه آنلاین اینترنتی اطلس کالکشن

نوع و کیفیت پارچه و دوخت لباس

پارچه‌ی طبیعی

لباسی که با پارچه‌های مصنوعی تولید می‌شود معمولا لباس بی‌کیفیتی است. نه تنها در تن شما زیبا نیست، بلکه برای نگهداری و شستشوی آن هم باید وقت و هزینه‌ی زیادی بابت خشکشویی صرف کنید، تا لباس ظاهر بدی پیدا نکند. هم‌چنین استفاده از مواد شیمیایی در تولید پارچه‌های مصنوعی ممکن است باعث ایجاد حساسیت و یا حتی مسمومیت پوستی بشود. پارچه‌های طبیعی، هم ظاهر زیبایی دارند و هم به علت لطافت و سلامت پارچه، به پوست آسیبی نمی‌رسانند. برای انتخاب یک لباس با الیاف طبیعی به شما پیشنهاد می‌کنیم الیاف‌هایی مثل نخ، پنبه، ابریشم، لنین، پشم و… را انتخاب کنید.

مطلب پیشنهادی:  راهنمای انتخاب و خرید تیشرت مردانه

دوخت لباس

دوخت لباس، یکی از موارد مهم در انتخاب آن است. از زیر لباس، دوخت آن را کاملا بررسی کنید. دوخت تمام لباس باید از یک نوع و رنگ نخ باشد؛ در غیر این صورت لباسی بی‌کیفیت است و باید از خرید آن صرف‌نظر کنید. زیرا تولید کننده‌های لباس‌های نامرغوب به جزئیات توجه ندارند. دقت کنید نخ اضافیِ دوخت‌ها در زیر لباس آویزان نباشد. نکته‌ی مهم دیگر در رابطه با دوخت لباس، درز آن است. به آرامی یکی از درزها را از دو طرف بکشید. اگر لای درز باز شد کیفیت دوخت و نخ آن بسیار پایین است. هیچ‌گاه لباسی با این ویژگی را نخرید؛ زیرا مدت زیادی نمی‌توانید از آن استفاده کنید.

کت مردانه آستری مشکی سیاه دکمه جیب کت

آستر لباس

برای انتخاب یک لباس زیبا بیش از هر چیزی به ظاهر بیرونی آن نگاه می‌کنیم. اما اگر در کنار زیبایی، راحتی لباس هم برایمان مهم باشد، باید داخل لباس را هم درنظر بگیریم. جایی که بیشترین تماس را با پوست بدن دارد. برای خرید لباس‌های آستردار، باید به جنس آستر دقت کنید. آسترهایی از جنس الیاف مصنوعی، هم باعث آزار و عرق کردن می‌شوند و هم ترکیب زیبایی به لباس نمی‌دهند. بهتر آن است که لباسی را خریداری کنید که از پارچه‌های پنبه‌ای و ویسکوز برای آستری آن استفاده شده است. در این صورت هم لباس مرغوبی خریده‌اید، هم پوستتان حال بهتری خواهد داشت.

نکاتی مهم برای انتخاب لباس باکیفیت ، لباس پیراهن مردانه ، فروشگاه آنلاین اینترنتی اطلس کالکشن

کیفیت پارچه

آزمون فشردن پارچه در دست و چروک شدن آن، در مورد همه‌ی پارچه‌ها صدق نمی‌کند. گاهی پارچه‌های خوب و باکیفیت هم چروک می‌شوند و این آزمایش ممکن است شما را گمراه کند. یک قسمت از پارچه را بکشید و رها کنید؛ اگر پارچه به حالت اولیه‌ی خود برگشت، نشان از کیفیت پارچه دارد. ولی اگر خودش را ول کرد، یعنی شما یک لباس بی‌کیفیت را در دست دارید.

ضخامت لباس

ضخامت لباس هم نشان از کیفیت است. این لباس‌ها در طول زمان ظاهر خود را حفظ می‌کنند و دوام زیادی دارند. البته منظور از لباس ضخیم، لباس‌های کلفت نیستند. لباس را در مقابل نور قرار دهید و ببینید که آیا نور زیادی از آن عبور می‌کند یا نه! اگر به راحتی نور از آن عبور کند، یعنی لباس نازک و بی‌کیفیتی است. هم‌چنین می‌توانید لباس را با انگشتانتان لمس کنید و ببینید آیا احساس نازکی در پارچه لباس میکنید؟! و اینکه نسبت به لباس‌های باکیفیت دیگری که دارید، در چه حدی است!! وزن لباس هم می‌تواند در این مورد به شما کمک کند. لباسی که زیاد سبک است به احتمال زیاد کیفیت کمی دارد.

مطلب پیشنهادی:  بهترین تیپ تابستانه مردانه 2022

برش دقیق

سعی کنید قبل از خرید هر لباسی، حتما آن را پرو کنید. این‌گونه متوجه می‌شوید که برش لباس در چه سطحی است و به خوبی روی تن شما می‌نشیند یا خیر! اگر شرایط پرو کردن لباس را ندارید، طرفین لباس را روی هم قرار دهید تا مطمئن شوید که کاملا یکسان باشند. لباس‌های نامرغوب و بی‌کیفیت معمولا این استاندارد را ندارند. زیرا برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها، هم از پارچه‌های کمتری استفاده می کنند، که همین باعث ناموزونی لباس در تن شما می‌شود، و هم در الگو و برش دقت به خرج نمی‌دهند و در این صورت لباس روی بدن شما یکسان نخواهد بود.

نکاتی مهم برای انتخاب لباس باکیفیت ، لباس پیراهن مردانه ، فروشگاه آنلاین اینترنتی اطلس کالکشن

الگوی مناسب برای پارچه‌های طرح‌دار

یک تولید کننده‌ی خوب به کوچک‌ترین موارد در تولید لباس دقت می‌کند. در الگوی برش لباس‌هایی با پارچه‌ی طرح دار، باید در قسمت‌های مختلف لباس به هماهنگی طرح‌ها با هم دقت شود تا در محل دوخت، طرح‌ها به صورت هماهنگ به هم برسند. برای مثال یک پیراهن مردانه از چندین قسمت تشکیل می‌شود و باید طرح‌های تمام قسمت‌های آن با هم منطبق باشند. عدم هماهنگی طرح و خطوط پارچه‌ی لباس در دوخت، نشان از بی‌دقتی و بی‌کیفیتی لباس است.

مارک لباس

مراقب باشید تا مارک روی لباس شما را فریب ندهد! گذشته از این‌که ممکن است مارک تقلبی باشد و فقط اسمی از آن برند را داشته باشد، باید دقت کنید که مارک اصلی را هم فقط با توجه به نام آن خریداری نکنید و آن لباس را از همه نظر بررسی کنید؛ تا مطمئن شوید لباس باکیفیتی خریداری می‌کنید.

قیمت لباس

قیمت لباس نمی‌تواند به تنهایی ملاک کیفیت بالا و یک خرید خوب باشد. مثلا یک پولوشرت مردانه، فقط به دلیل نام برند یا فروشگاه خاصی که در آن عرضه می‌شود قیمت بالایی دارد، و این دلیلی قطعی برای کیفیت آن لباس نیست. دلیل گران بودن بعضی دیگر از لباس‌ها هم ممکن است دست دوز بودن یا خاص و منحصر به‌فرد بودنشان باشد و نه کیفیت آن‌ها.

مطلب پیشنهادی:  شیک ترین استایل آقایان در دنیای مد

کشور تولید کننده

این که لباس مورد نظر شما تولید چه کشوری است روی برچسب داخل لباس درج شده است. صرف نظر از تقلبی بودن در بعضی از برچسب‌ها، از روی نام کشور تولید کننده‌ی لباس هم می‌توانید میزان کیفیت لباس را بسنجید.

برچسب لباس

برچسب لباس می‌تواند اطلاعات خوبی به شما بدهد. برای مثال لباسی که حتما باید در خشکشویی شسته شود، لباس حساسی است و درضمن قرار است هزینه‌ی زیادی هم برای نگهداری و شستشوی آن بپردازید. به نوع پارچه‌هایی که در برچسب درج شده‌ دقت کنید. مثلا لباسی که از ۱۰۰درصد نخ تولید شده‌ خیلی راحت چروک می‌شود‌ و همیشه دردسر اتو کشیدن را دارید. پس با این که الیاف‌های طبیعی دوام و طول عمر بیشتری دارند، بهتر است لباسی را انتخاب کنید که مقدار کمی الیاف مصنوعی هم در آن به کار رفته باشد. الیاف‌هایی مثل پلی استر و نایلون باعث ثبات حالت پارچه می‌شوند و از جمع شدگی و چروک خوردن لباس جلوگیری می‌کنند. توجه به نوع شستشو و نگهداری لباس برحَسب اطلاعاتی که روی برچسب لباس نوشته شده، باعث دوام و عمر بیشتر آن می‌شود.

نکاتی مهم برای انتخاب لباس باکیفیت ، لباس مردانه ، فروشگاه آنلاین اینترنتی اطلس کالکشن

نکته

خرید یک لباس خوب و باکیفیت حتی اگر هزینه‌ی زیادی برای ما داشته باشد، نوعی سرمایه گذاری است. تمام سعی و دقت خود را در زمان خرید به‌کار ببرید تا بهترین انتخاب را داشته باشید. فرض کنید لباسی را خریده‌اید‌ و بعد از مدتی پوشیدن‌ یا شستن‌، لباس کیفیت اصلی خود را نشان می‌دهد. در این موقع اگر اشتباه کرده‌ باشید‌ و لباسی نامرغوب خریده باشید‌، دیگر فرصتی برای بازگشت نخواهید‌‌ داشت. پس بهتر آن است که در زمان خرید وقت بیشتری بگذارید و خرید بهتری بکنید.

 

سخن پایانی

تیم اطلس کالکشن با معرفی آخرین اطلاعات مد و به‌روزترین محصولات پوشاک آقایان، همراه شماست؛ تا استایلی جذاب و شیک برای شما بسازد. در این مقاله ما آن‌چه باید درباره‌ی نکاتی مهم برای انتخاب لباس باکیفیت بدانید را با شما درمیان گذاشتیم و سعی کردیم تا در انتخاب درست و مناسب، شما عزیزان را راهنمایی کنیم. برای یک انتخاب حرفه‌ای و مطمئن از فروشگاه اینترنتی لباس مردانه دیدن کنید.
ما صادقانه در کنار شما هستیم.

جدیدترین محصولات

285,000 تومان

 1. siiina گفت:

  سلام. میدونستم بعضیاشونو،ولی چندتا هم با خوندن مطلب شما یاد گرفتم. مرسی آقاااا

  1. n mohamadkhani گفت:

   وقت شما بخیر دوست عزیز
   خوشحالیم که مطلب ما برایتان آموزنده بود. 🌹🌹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
شروع کنید به تایپ برای دیدن محصولاتی که دنبالشان میگردید.
منوی دسته های تان را تنظیم کنید در تنظیمات تم -> سربرگ -> منو -> منوی موبایل
سایدبار پیمایش به بالا