نحوه‌ی محاسبه‎‌ی سایز پیراهن مردانه برای خرید آنلاین

اندازه گیری سایز مردانه نحوه‌ی محاسبه‎‌ی سایز پیراهن مردانه برای خرید آنلاین

با تغییر سبک زندگی در قرن حاضر و اینترنتی شدن بیشتر کسب و کارها، بسیاری از مردم خرید اینترنتی را به خریدهای حضوری ترجیح می‌دهند. مزایای خرید اینترنتی مانند صرفه‌جویی در وقت و انرژی، تنوع بالا، و امکان خرید از شهرهای دیگر بدون صرف وقت و هزینه‌ی اضافه برای سفر کردن، باعث شده آنلاین‌شاپ‌ها محبوبیت زیادی بین اقشار مختلف پیدا کنند. هر چند در این زمینه خانم‌ها پیشگام هستند، اما در سال‌های اخیر آقایان هم میل زیادی به خریدهای آنلاین و اینترنتی پیدا کرده‌اند.
برای خرید یک لباس به صورت آنلاین، اولین مسئله دانستن سایز دقیق است. در گام اول باید بدنتان را به خوبی بشناسید و بدانید چه سایزی مناسب اندام شما است.
در این مقاله به صورت کامل و جامع در مورد اندازه‌گیری پیراهن مردانه، برای خرید آنلاین و اینترنتی برایتان توضیح خواهیم داد.

اهمیت دانستن سایز برای خرید اینترنتی

اولین نکته برای سفارش و خرید پیراهن مردانه، دانستن سایز دقیق خودتان است. در این صورت، هم در زمان خرید حضوری به مشکلی بر نمی‌خورید، و هم در زمان سفارش‌های آنلاین مجبور به مرجوع کردن کالا و تعویض چندباره‌ی آن نمی‌شوید.
با ما همراه باشید تا نحوه‌ی صحیح پیدا کردن سایز پیراهن مردانه را برایتان بازگو کنیم، تا بعد از این، خریدهای لذت‌بخش و راحتی داشته باشید.

انواع الگوهای برش پیراهن مردانه

قبل از نحوه‌ی اندازه‌گیری و به دست آوردن سایز، بهتر است با انواع الگوهای برش در پیراهن‌های مردانه آشنا شوید. به‌طور کلی می‌توان گفت سه مدل الگوی برش پیراهن مردانه وجود دارد.
استاندارد یا کلاسیک
جذب یا اسلیم فیت
خیلی جذب

در ایران پیراهن‌های کلاسیک و اسلیم فیت طرفداران بیشتری دارند و شاید عملا پیراهن خیلی جذب کاربردی نداشته باشد.

مطلب پیشنهادی:  استریت استایل یا سبک پوشش خیابانی

پیراهن جذب یا اسلیم فیت

دوخت و برش پیراهن‌های اسلیم فیت نسبتاً جذب است و در قسمت سینه و کمر تقریبا به بدن چسبیده‌اند. این مدل پیراهن برای افراد لاغر بیشتر مناسب است؛ اما آقایان با سایز معمولی هم، با انتخاب یک سایز بالاتر می‌توانند از پیراهن‌های اسلیم فیت استفاده کنند. اگر اندامتان درشت است و شکم هم دارید، این پیراهن برای شما مناسب نیست و بهتر است از پیراهن‌های کلاسیک استفاده کنید.

پیراهن استاندارد یا کلاسیک

برخلاف پیراهن‌های اسلیم فیت، پیراهن‌های کلاسیک برش‌های گشادتری دارند و در قسمت سینه و کمر آزادتر هستند. این نوع پیراهن برای مردانی که بالاتنه درشت یا اضافه وزن و شکم دارند، مناسب‌تر است. هم‌چنین برای آقایانی که تمایل ندارند پیراهن زیاد به بدنشان بچسبد و لباس آزاد را بیشتر می‌پسندند، انتخاب مناسبی است.

چگونه سایز مناسب را محاسبه کنیم

سه نوع سیستم اصلی سایز بندی در دنیا وجود دارد و تولیدکنندگان پوشاک بیشتر از این سه نوع استفاده می کنند:
آمریکایی (US)
اروپایی (EU)
انگلیسی (UK)
اختلاف این سه سیستم اندازه‌گیری، در معیارهای اندازه گرفتن‌‌ نقاط مختلف بدن است. در کشور ما بیشتر سیستم اندازه‌گیری اروپایی رواج دارد؛ اما جدول سایز سیستم‌های دیگر هم وجود دارد و شما می‌توانید اندازه‌های خود را با آنها مطابقت دهید و طبق آن سیستم هم سایزتان را به‌دست بیاورید. اما در هنگام خرید باید دقت کنید پیراهن موردنظر شما با همان سیستمی که شما سایزتان را پیدا کردید سایزبندی شده باشد.
بهترین و دقیق‌ترین وسیله برای اندازه گرفتن، متر خیاطی است.
در ادامه‌ی مقاله خواهیم گفت کدام قسمت‌ها را اندازه بگیرید تا سایز دقیق خودتان را بدانید.

دور گردن

متر را دور گردن بگیرید؛ به‌صورتی که از گودترین قسمت گردن عبور کند. متر را آزاد نگیرید، سعی کنید تقریبا چسبیده باشد. می‌توانید دو ، سه میلیمتر فاصله ایجاد کنید. حالا اندازه را یادداشت کنید.

مطلب پیشنهادی:  کفش مردانه مناسب ورزش

اندازه‌ی یقه

متر را دور گردن بگیرید. دو انگشت را پشت متر بگذارید و اندازه را یادداشت کنید. این اندازه‌ی یقه‌ی پیراهن مردانه شماست.

دور سینه

متر را دور تا دور سینه بگیرید. به‌طوری که از برجسته‌ترین قسمت سینه در جلوی بدن عبور کند و در امتداد یک خط افقی دور بدن بچرخد. متر را زیاد به بدن نچسبانید و کمی آن را آزاد بگیرید. اگر می‌توانید از شخص دیگری برای این کار کمک بخواهید تا بتوانید دست‌هایتان را به دو طرف پهلو مقداری بالا ببرید.

دور کمر

برای اندازه‌گیری دور کمر، متر را دور باریک‌ترین قسمت کمر، حدوداً بین ناف و زیر سینه بگیرید و دور آن بچرخانید. متر را آزاد بگیرد، طوری که حرکت داشته باشد. دقت کنید که اندازه را دقیق بنویسید. دقت کنید که کمر پیراهن مردانه، از شلوار مردانه بالاتر محاسبه می‌شود.

دور باسن

متر دور باسن بگیرید، به شکلی که در پشت، از برجسته‌ترین قسمت باسن رد شود و به صورت یک خط افقی به جلو بیاید. اگر شکم دارید باید قسمت جلوی متر را روی برجستگی شکم بیاورید و دایره‌ی ایجاد شده را مبنای اندازه‌ی دور باسن قرار دهید.

شانه

برای اندازه‌گیری شانه باید از نطقه‌ی اتصال گردن به شانه را تا لبه‌ی حلقه‌ی آستین اندازه بگیرید. این اندازه‌ی عرض شانه است.

 

قد پیراهن

سر متر را در ابتدای شانه و چسبیده به گردن، بگذارید و به صورت عمودی تا نیمه‌ی فاق شلوار پایین بیایید. این اندازه‌ی قد پیراهن می‌شود.

قد آستین

کف دست را به کمرتان بچسبانید. طوری که دست با کمر یک مثلث را تشکیل دهد. سر متر را به نقطه‌ی اتصال دست با شانه بگذارید و از روی انحنای ایجاد شده‌ در آرنج، رد کنید و تا سر مچ ادامه بدهید. اندازه را یادداشت کنید.
((برای پیدا کردن سایز لباس نیازی به دانستن قد آستین نیست))

مطلب پیشنهادی:  راهنمای انتخاب و خرید تیشرت مردانه

پیدا کردن سایز

بعد از پیدا کردن دقیق اندازه‌ها، می‌توانید در جدول‌های مخصوص سایزبندی، سایز خود را پیدا کنید. یک نمونه از این جدول‌ها را در اینجا می‌بینید.

محاسبه‌ی آنلاین سایز

برای محاسبه‌ی آنلاین سایز هم می‌توانید از اپلیکیشن‌ها و ماشین حساب‌های آنلاین استفاده کنید. طرز استفاده از آن‌ها بسیار آسان است؛ کافی است اندازه‌هایتان را به این ماشین حساب‌ها و یا اپلیکیشن‌ها بدهید، به سرعت سایز شما را محاسبه و مشخص می‌کنند.

نکته:

در تمام پیراهن‌ها برچسب سایز وجود دارد؛ اما همه‌ی آن‌ها با یک الگوی سایز تولید نمی‌شوند. دقت کنید که هرگز بدون دانستن سایز دقیق خودتان، و الگوی سایز (اروپایی، آمریکایی، انگلیسی و…) پیراهن مد نظرتان، به صورت اینترنتی و آنلاین خرید نکنید.

_می‌توانید برای انتخاب سایز پیراهن، از سایز لباس‌هایی که کاملا اندازه و فیت تنتان هستند استفاده کنید. اما باز هم باید بدانید که سایز پیراهنی که می‌خواهید اینترنتی خرید کنید، از کدام چارت الگو گرفته است.

سخن پایانی

تیم اطلس کالکشن با معرفی آخرین اطلاعات مد و به‌روزترین محصولات پوشاک آقایان، همراه شماست؛ تا استایلی جذاب و شیک برای شما بسازد. در این مقاله ما آن‌چه باید درباره‌ی نحوه‌ی محاسبه‎‌ی سایز پیراهن مردانه برای خرید آنلاین بدانید را با شما درمیان گذاشتیم و سعی کردیم تا در انتخاب درست و مناسب، شما عزیزان را راهنمایی کنیم. برای یک انتخاب حرفه‌ای و مطمئن از فروشگاه اینترنتی لباس مردانه دیدن کنید.
ما صادقانه در کنار شما هستیم.

جدیدترین محصولات

285,000 تومان

 1. مبین رسولی گفت:

  سلام. ممنون از مطلبی که نوشتید. من همیشه مشکل انتخاب سایز دارم. واسه همین میترسم اینترنتی خرید کنم.

  1. n mohamadkhani گفت:

   وقتتون بخیر دوست عزیز
   امیدوارم مطلب “نحوه‌ی محاسبه‌ی سایز” به شما کمک کند تا بعد از این بتوانید راحت‌تر و مطمئن‌تر خرید کنید. 🌹🌹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
شروع کنید به تایپ برای دیدن محصولاتی که دنبالشان میگردید.
منوی دسته های تان را تنظیم کنید در تنظیمات تم -> سربرگ -> منو -> منوی موبایل
سایدبار پیمایش به بالا