مردان قد بلند چگونه لباس می‌پوشند؟

مرد قد بلند کت و شلوار

انسان‌ها از لحاظ ظاهری تفاوت‌های زیادی دارند و برای پوشش و انتخاب لباس مناسب، باید نکات مختلفی را در نظر داشته باشند. برخلاف تصور، فقط افراد چاق نیستند که در پوشش خود دچار مشکل هستند، بلکه در بین مردان لاغر و قدبلند هم این مشکل وجود دارد.

فقط کافیست چند نکته را رعایت کنید و چند تغییر در انتخاب لباستان بدهید.

مرد قد بلند کت کاپشن شلوار

اصول لباس پوشیدن مردان لاغر

لباسی که از سایز شما بزرگ‌تر است شما را درشت‌تر نشان نمی‌دهد، بلکه باعث می‌شود شما لاغرتر و استخوانی‌تر به‌نظر برسید. همچنین لباس‌های تنگ هم برای اندام شما مناسب نیست. لباس شما باید کاملا اندازه و متناسب اندامتان باشد. همین نکات کوچک، تغییرات بزرگی را در پوشش مناسب برای شما ایجاد خواهد کرد. اگر دوست دارید چند لایه لباس بپوشید تا درشت‌تر به‌نظر بیایید، لباس‌هایی با پارچه‌های سبک و نازک را انتخاب کنید. نکته‌ی بعدی در مورد لباس افراد لاغر، استفاده از پارچه‌ های حجیم مثل: پشم، فلانل، جین و مخمل است.

مرد قد بلند پالتو کاپشن

لباس مناسب برای مردان لاغر و بلند

بهتر است در روزهای سرد، کت، سویشرت مردانه یا ژاکت بپوشید؛ چون پارچه‌های ضخیمی دارند و اندام شما را حجیم‌تر نشان می‌دهد. باید لباسی انتخاب کنید که گردن شما را بپوشاند؛ مثل: یقه اسکی، یقه ایستاده و یا یقه‌های زیپ‌دار. در فصل‌های گرم باید بیشتر روی رنگ و طرح لباس مانور داد؛ رنگ‌های روشن و طرح‌های چهارخانه و راه راه افقی، انتخاب‌های خوبی هستند.

نکته‌ی مهم در لباس آقایان لاغر اندام: حتی اگر تی‌شرت‌های آزاد می‌پوشید، درز شانه باید دقیقا روی خود شانه قرار بگیرد. سعی کنید شلوارهای تنگ و خیلی جذب نپوشید.

مرد قد بلند پیراهن چهارخانه

تیپ اسپرت مردان قد بلند

تیپ اسپرت یا کژوال، یکی از استایل‌های مورد علاقه‌ی مردان و پسران جوان است؛ چون به راحتی ست می‌شود. آقایان قد بلند هم به سادگی می‌توانند تیپ اسپرت مناسب قد و هیکلشان را انتخاب کنند. اگر شما قد بلند و لاغر هستید بهتر است از تی‌شرت‌هایی با سایز دقیق خودتان استفاده کنید؛ رنگ‌های روشن و طرح‌های غیرقرینه و گرافیکی بپوشید. ولی اگر قدبلند با اندامی ورزشکارانه هستید، سعی کنید تی‌شرت‌های جذب بپوشید؛ آستین‌های تنگ شما تر عضلانی‌تر نشان می‌دهد. شلوار جین برای این استایل بسیار مناسب است؛ بهتر است از جین‌های ساده (بدون پارگی و با کمترین خراش) استفاده شود. شلوارهای اسلش هم برای شما مناسب است؛ چون تا روی مچ پا را می‌گیرد و قد شما را بلندتر نشان نمی‌دهد.

مطلب پیشنهادی:  انتخاب شلوار جین مردانه

برای یک تیپ اسپرت زیبا از پیراهن‌هایی با طرح چهارخانه و رنگی همراه با شلوار جین استفاده کنید. کت تک یکی دیگر از جذابیت‌های تیپ‌های کژوال یا اسپرت هست. قد کت نباید زیاد بلند یا کوتاه باشد؛ بهتر است برای افراد قد بلند، قد کت تا زیر باسن باشد. در فصل‌های پاییز و زمستان، سویشرت را با شلوار جین و یا ژاکت و پلیور را با شلوار کتان مردانه ست کنید، تا یک تیپ اسپرت شیک داشته باشید. کفش‌های کالج برای این استایل بسیار زیبا و مناسب هستند. برای تکمیل تیپ اسپرت می‌توانید از اکسسوری‌ها هم استفاده کنید؛ فقط توجه داشته باشید که اکسسوری‌های بزرگ، مناسب افراد بلند قد و لاغر نیستند. مثلا: از ساعت‌های ظریف‌تر و گردنبدهای کوتاه استفاده کنید.

کفش مردانه جیر کالج

کفش مناسب مردان قد بلند

اگر شما قد بلند هستید بهتراست به‌جای استفاده از کفش‌های نوک‌دار و پنجه تیز، کفش‌های پنجه گرد بپوشید که پای شما درازتر به چشم نیاید.

هم‌چنین کفش‌های طرح‌دار، کالج و کفش‌های جیر هم انتخاب‌های مناسبی برای افراد قد بلند هستند.

شلوار جین تنگ

شلوار مناسب مردان قد بلند

اگر اندام ‌لاغری دارید و شانه، کمر و پاهایتان در یک راستا قرار دارند و بازو و ران‌های لاغری دارید، با انتخاب یک شلوار مناسب این لاغری را پوشش دهید.

جین‌های رنگ روشن و طرح‌دار بپوشید، ولی شلوارهای اسکینی نپوشید؛ چون پاهای شما را لاغرتر نشان می‌دهد. طرح و برش افقی برای شما مناسب‌تر است.

در پوششتان از رنگ‌های متفاوتی برای پیراهن و شلوار استفاده کنید و از استایل مونوکروم (تک‌رنگ) استفاده نکنید. بهتر است از پارچه‌های ضخیم، مانند کتان برای دوخت شلوار استفاده کنید. شلوارهای فاق کوتاه برای افراد قدبلند مناسب‌ترند.

مطلب پیشنهادی:  چه پیراهنی را با شلوار جین مردانه ست کنیم؟

هرگز شلوار‌های کوتاه نپوشید؛ زیرا قد شما را بلندتر از چیزی که هستید نشان می‌دهد. در انتخاب شلوارهای رسمی، حتما در نظر بگیرید که شلوار باید فیت تن شما باشد و جیب‌های افقی داشته باشد.

مناسب‌ترین شلوار جین برای شما، جین تنگ است؛ که ران‌ و ساق پای شما را پوشش بدهد. بهتر است شلوار جین مردانه، با پیراهن یا ژاکت ست شود.

مرد قد بلند کت چهارخانه

افراد قد بلند باید چه لباس‌هایی بپوشند؟

امروزه قدِ بلند، یک فاکتور زیبایی به حساب می‌آید؛ ولی گاهی انتخاب لباس، به‌خصوص اگر چاق یا لاغر باشند، دردسرساز و مشکل می‌شود.

بنابراین باید با انتخاب درست پارچه، مدل، سایز و حتی اکسسوری مناسب، چاره‌ای برای این موضوع اندیشید.

استفاده از طرح‌هایی با راه‌ راه‌های افقی و یا چهارخونه، رنگ‌های روشن در لباس، شلوارهایی با پارچه‌های ضخیم، ژاکت، سویشرت و کت مردانه با اِپل‌های نازک و… می‌توانند کمک بسیاری در بهبود انتخاب لباس شما داشته باشند.

همچنین کراوات با طرح‌های افقی، پاپیون، کمربند‌ پهن به جای ساسپندر، کفش‌های نوک گرد، کتونی یا نیم بوت، در تکمیل استایل مناسب برای شما بسیار کارآمد هستند.

کت و شلوار تک رنگ یا تیره نپوشید؛ یا با کمربند پهن رنگ روشن بپوشید.

کت و شلوار با طرح‌های افقی یا چهارخانه و جلیقه، برای قد بلندها مناسب‌تر است.

پیراهن، کت و شلوارهای راه راه عمودی را نپوشید.

نوجوان لاغر قد بلند

تیپ پسرانه‌ی لاغر و قدبلند

نوجوانان قد بلند و لاغر هم باید این نکات را رعایت کنند.

سایز متناسب لباس (نه تنگ و نه گشاد)، تی‌شرت با رنگ‌های شاد و طرح‌های گرافیکی نامتقارن، شلوارهای جین، پیراهن‌های چهارخانه و… را حتما رعایت کنید.

مطلب پیشنهادی:  شلوارک مردانه استایل زیبای تابستانی

لباس‌هایی با رنگ روشن بپوشید تا اندامتان را مناسب‌تر نشان بدهد؛ این کار قطعا روحیه و جذابیتتان را بیشتر کند.

مرد قد بلند کابوی

ژست عکس برای مردان قد بلند

افراد قد بلند برای ژست‌های عکاسی بهتر است ژستی را انتخاب کنند که آن‌ها را بیشتر از حد نرمال بلند نشان ندهد.

ژست‌های نشسته، تکیه به دیوار، خم شدن یک پا در حالی که از داخل پا شکل یک مثلث ایجاد شود، حالات مناسبی است.

بهتر است دوربین روبروی صورت فرد باشد؛ و پایین تر از صورت قرار نگیرد؛ چون باعث می‌شود قد شما بلندتر به نظر برسد.

مرد قد بلند جین پاپیون

سخن پایانی

تیم اطلس کالکشن با معرفی آخرین اطلاعات مد و به‌روزترین محصولات پوشاک آقایان، همراه شماست؛ تا استایلی جذاب و شیک برای شما بسازد. در این مقاله ما آن‌چه باید درباره‌ی مردان قد بلند ولاغر بدانید را با شما درمیان گذاشتیم و سعی کردیم تا در انتخاب درست و مناسب، شما عزیزان را راهنمایی کنیم. برای یک انتخاب حرفه‌ای و مطمئن از فروشگاه آنلاین لباس مردانه دیدن کنید.
ما صادقانه در کنار شما هستیم.

جدیدترین محصولات

285,000 تومان

 1. M.saroji گفت:

  خب قد بلند چه ایرادی داره که می‌خواید کوتاهش کنید؟!!

  1. n mohamadkhani گفت:

   وقتتون بخیر دوست عزیز
   مطلب درباره‌‌ی برقراری تناسب و انتخاب لباس مناسبه. این کار باعث میشه افراد قد بلند، متناسب و خوش‌لباس‌تر به‌نظر برسند. 🌹🌹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
شروع کنید به تایپ برای دیدن محصولاتی که دنبالشان میگردید.
منوی دسته های تان را تنظیم کنید در تنظیمات تم -> سربرگ -> منو -> منوی موبایل
سایدبار پیمایش به بالا