شیک ترین استایل آقایان در دنیای مد

استایل آقایان مردانه کت و شلوار رسمی کژوال تیشرت رنگی قرمز آبی شلوار پارچه ای پیراهن سفید

استایل آقایان در عین سادگی پیچیدگی‌های زیادی دارد و برای داشتن یک استایل جذاب باید به آن‌ها توجه داشته باشید. مردان خوش‌پوش و شیک باید هم جزئیات و هم کلیات را برای ساختن‌‌ یک سبک منحصر به‌فرد برای خودشان در نظر بگیرند. این جزئیات به ظاهر ناچیز تاثیر مهمی بر استایل شما خواهد داشت. در اولین گام باید بدانیم چه سبکی مورد نظر شماست و به چه نوع استایلی علاقه‌مندید.

استایل آقایان شلوار سفید تیشرت کت شلوار راه راه کالج

انواع استایل آقایان

برای پیدا کردن سبک محبوب و مخصوص خودتان، ابتدای انواع استایل مردانه را بشناسید؛ تا با توجه به سلیقه، شخصیت و شرایطی که دارید استایل مناسب را انتخاب کنید

استایل کژوال

در این نوع از استایل، اولویت با راحتی است. البته در کنار راحتی می‌توانید شیک و جذاب هم باشید. استایل کژوال آیتم‌های مخصوص به خود دارد. مثل: تیشرت، شلوارهای جین یا اسلش ،کلاه کپ، کفش کتانی و کالج.
توجه به سایز هم در این استایل بسیار مهم است. لباس نباید تنگ یا گشاد باشد. با یک ترکیب مناسب و هماهنگی بین رنگ‌ها می‌توانید به راحتی استایلی کژوال داشته باشید.

استایل رسمی

در استایل رسمی، شیک و موقّر بودن اولین و مهم‌ترین نکته است و موارد دیگر بعد از آن لحاظ می‌شود. برای یک استایل رسمی به کت و شلوار رسمی، کفش‌های رسمی و چرم، کراوات و پاپیون، شلوارهای پارچه‌ای مردانه و پیراهن‌های رسمی نیاز دارید.
این چند مورد از اساسی‌ترین آیتم‌های استایل رسمی هستند و می‌توانید در جلسات مهم کاری مراسم عروسی و مجالس رسمی از این استایل استفاده کنید.

استایل اسمارت کژوال

استایل اسمارت کژوال چیزی بین استایل رسمی و کژوال است. شما می‌توانید از آیتم‌های این دو استایل به صورت ترکیبی استفاده کنید. در واقع استایل اسمارت نه به راحتی کژوال است، و نه به رسمی بودن استایل رسمی. شاید به نظرتان کمی سخت بیاید، ولی مطمئن باشید نتیجه‌ی آن واقعا شگفت‌انگیز و جذاب است. برای استایل اسمارت کژوال، به این موارد نیاز دارید: پولوشرت مردانه، شلوار کتان، پیراهن اسلیم فیت، کفش کالج و لوفر، شلوارهای اسلیم و کت اسپرت

استایل خیابانی

استریت استایل یا سبک خیابانی، سبک لباس پوشیدن‌ روزانه‌ی مردم در خیابان است. در این سبک زیاد “باید و نباید” دست و پای شما را نمی‌گیرد. در واقع می‌توانید آن چیزی که دوست دارید را بپوشید. البته این روزها دنیای مد هم این استایل را به رسمیت شناخته و ترند‌های خاصی هم برایش وجود دارد. اما در اصل این استایل برگرفته از خود مردم است و طراح خاصی ندارد. کفش کتانی مردانه یکی از ملزومات استایل خیابانی است. انواع کفش‌های کتانی، اسپرت و اسنیکرز از مهم‌ترین بخش‌های استریت استایل هستند.

استایل اداری

یک استایل اداری مناسب و درست، به کارمندان و مراجعین حس اعتماد می‌دهد و شما را رسمی‌تر نشان خواهد داد. یک کت و شلوار با رنگ خنثی (طوسی یا خاکستری) یا رنگ‌هایی مثل سرمه‌ای، با یک پیراهن اداری با رنگ مکمل، استایل اداری و رسمی به شما می‌دهد. همچنین می‌توانید یک شوار پارچه‌ای مردانه و یک پیراهن ساده و ترجیحاً بدون طرح بپوشید. این استایل را بسته به سلیقه‌ی خودتان می‌توانید‌‌ با یک کت اسپرت تکمیل کنید. اگر می‌خواهید کمی رسمی‌تر باشید حتما از کراوات استفاده کنید.

مطلب پیشنهادی:  10 نکته‌ی مهم در مورد انتخاب و نگهداری لباس در استایل پاییزه مردانه

استایل آقایان کژوال تیشرت مشکی سیاه شلوار جاگر خاکی کتانی سفید

اهمیت سایز در استایل مردانه

بعد از انتخاب استایل مناسب و دلخواه باید به یکی از مهم‌ترین قسمت‌های آن بپردازیم. سایز لباس شاید پراهمیت‌ترین قسمت استایل است. اگر لباس اندازه‌ی مناسبی نداشته باشد، در تن شما هیچ جذابیتی ندارد. حتی اگر از برندی معتبر بخرید یا هزینه‌ی زیادی برایش بکنید.
چند نمونه از اندازه‌ی مناسب در لباس را با هم مرور می کنیم:
_در کت و پیراهن باید دکمه‌ها بدون هیچ فشاری و کششی بسته‌ شود. ولی نباید آنقدر گشاد باشد که روی بدن چین بخورد.
_آستین لباس باید کمی روی مچ دست بیاید و در قسمت بازو زیاد به بدن نچسبد و نباید به قدری گشاد باشد که حالت چین خوردگی پیدا کند.
_اندازه‌ی شلوار بستگی به استایل شما دارد. معمولا در استایل رسمی قد شلوار باید کمی روی کفش بیاید؛ اما در استایل کژوال می‌تواند کمی کوتاه‌تر یا حتی گاهی روی مچ باشد.
_کمر شلوار هم معمولا به اندازه‌ی فاق بستگی دارد؛ اما در حالت معمولی کمر شلوار زیر ناف بسته می‌شود.

استایل آقایان کت وشلوار جلیقه کفش رسمی کراوات چتر

استایل فصلی مردانه

آن چیزی که استایل نامیده‌ می‌شود‌ فقط پوشش شما نیست! رفتار، حرکات، نوع سخن گفتن‌ و شخصیت هم، جزئی از استایل است. در هرحال نوع پوشش می‌تواند کم و بیش گویای شخصیت شما هم باشد. در فصول مختلف استایل‌های مختلفی هم می‌توانید داشته باشید.

استایل بهار و تابستان مردانه

بهار و تابستان فصل رنگ‌ها هستند و برای ساختن استایل، دست شما را باز می‌گذارند. با این حال برای هر موقعیتی شما به استایل مناسب آن احتیاج دارید.

استایل رسمی و نیمه رسمی

پیراهن مردانه یکی از اجزای جدا نشدنی در استایل‌های رسمی و نیمه‌رسمی است. پیراهن‌های ساده و طرح‌دار، آستین بلند و آستین کوتاه، برای این موقعیت‌ها در تابستان مناسبند. جنس و طرح پیراهن در میزان رسمی بودن آن تاثیر زیادی دارد. می‌توانید پیراهن‌تان را با شلوارهای کتان یا پارچه‌ای ست کنید. شوار جین مردانه بیشتر مناسب استایل نیمه‌رسمی است. کت و شلوارهایی با پارچه‌های تابستانی، برای قرارهای کاری و مراسم مختلف استفاده می‌شود. دقت کنید ست بودن کمربند و کفش در این مورد بسیار ضروری است.

استایل اسپرت و کژوال

برای یک استایل کژوال در تابستان باید حتما به جنس لباس دقت کنید که سبک و خنک باشد. بازی با رنگ‌ها را فراموش نکنید. تیشرت مردانه و پولوشرت‌های سفید و رنگی و پیراهن‌های اسپرت، را با شلوارهای کتان و جین، به همراه اسنیکرز، کالج و لوفر ست کنید و استایل تابستانی بسازید. یک کلاه کپ، زیبایی استایل شما را دوچندان خواهد کرد.

استایل پاییز و زمستان مردانه

در هر فصل هارمونی رنگ‌ها تغییر می‌کند. استایل شما هم باید هماهنگ با فصل و رنگ‌هایش باشد. در این صورت نتیجه‌ی مطلوبی از استایلتان خواهید گرفت.

استایل رسمی و نیمه‌رسمی

در فصل‌های پاییز و زمستان با توجه به سردی هوا باید تغییراتی در استایلتان بدهید. برای استایل‌های رسمی و نیمه‌رسمی، می،توانید از کت و پالتوهای بلند، نیم بوت، ژاکت دکمه دار ، دستمال گردن پشمی استفاده کنید.

مطلب پیشنهادی:  نکات مهمی برای انتخاب لباس باکیفیت

استایل اسپرت و کژوال

در فصل سرد یکی از انواع پوشش‌های کژوال، استایل لایه لایه است که هم متنوع است، هم باعث گرم شدن بدن می‌شود. انواع کت‌های اسپرت، بارانی، پلیور، بلوزهای بافت، شلوار جین مردانه، پیراهن و شلوارهای فلت پشمی و بوت‌های چلسی را می‌توانید در استایل پاییز و زمستان کژوال و اسپرت استفاده کنید.

استایل اقایان کژوال استایل خیابانی کت چرم شلوار سفید کت و شلوار راه راه کتانی سفید پیراهن سبز قرمز

چند قانون مهم و ثابت در استایل آقایان

در استایل آقایان قوانینی به‌وجود می‌آید که ترندهای کوتاه مدت هستند و برگرفته از مد روز و آن زمان است. اما برخی قوانین همیشگی هستند و برای یک استایل خوب و مناسب باید آن‌ها را رعایت کنید تا خوش‌پوش و خوش‌استایل باشید.

دکمه‌ی پایین کت را نیندازید

بستن تمام دکمه‌های کت، فقط برای کت‌های تک دکمه مناسب است. در کت‌های دو و سه دکمه، باید دکمه‌ی پایین باز باشد. هنگام نشستن هم باید تمام دکمه‌ها را باز کنید‌ تا در حالت نشسته، کت در تن شما کشیده نشود. به خصوص در مورد کت‌های اسپرت و بلیزر، این نکته را رعایت کنید و دکمه‌ی پایین را نبندید.

در شستن لباس افراط نکنید

تمیزی و آراسته بودن لباس از اساس یک استایل خوب است؛ اما نباید در این کار افراط کرد. این باور که “هربار لباسی را می پوشیم باید آن را بشویم” اشتباه است. لباس‌هایی مثل کت و شلوار را نباید زیاد شست؛ زیرا مواد شیمیایی که در خشک‌شویی استفاده می‌شود به بافت پارچه آسیب می زند و باعث ضعیف شدن دوخت کت و شلوار می‌شود. تا زمانی که کت و شلوار واقعا کثیف نشده یا بوی عرق نگرفته آن را نشویید. فقط کافی‌ست لکه‌های روی لباس را تمیز کنید و آن را در هوای آزاد قرار دهید. لباس‌های کتان را هم نباید زیاد شست؛ زیرا شستشوی زیاد باعث محو شدن رنگ آن و پایین آمدن کیفیت پارچه می‌شود.

هر پیراهنی را داخل شلوار قرار ندهید

در مورد پیراهن‌های رسمی این کار درست است و باید پایین پیراهن داخل شلوار قرار بگیرد. اما این قانون شامل تمام پیراهن‌ها نمی‌شود. پیراهن‌های اسپرت و اسلیم فیت، اکثراً قد کوتاهی دارند و اگر آن‌ها را داخل شلوار بگذارید دائم از شلوار بیرون می‌آید. اگر مایلید پیراهن‌تان را داخل شلوار قرار دهید از پیراهن‌های بلند استفاده کنید و حتما کمربند ببندید.

با واکس زدن از کفش مراقبت کنید

اگر می‌خواهید یک استایل شیک و چشم‌گیر داشته باشید، باید از کفش‌هایتان به خوبی مراقبت کنید. برای کفش‌های چرمی واکس زدن امر مهمی است. ابتدا با یک دستمال نم‌دار گرد و غبار روی کفش را پاک کنید؛ بعد آن را واکس بزنید. به‌طوری که واکس به روزنه‌های کفش نفوذ کند تا انعطاف پذیری خود را حفظ کنند. این کار عمر و دوام کفش چرم را زیاد می‌کند.

مطلب پیشنهادی:  راهنمای انتخاب و خرید تیشرت مردانه

قالب کت و شلوار مردانه

شاید در دوخت کت و شلوار گاهی تغییراتی داده می‌شود، اما قوانینی در رابطه با آن است که هیچ‌گاه تغییر نمی‌کند. کت‌های بلیزر باید سرشانه‌های منطبق و هم اندازه با شانه و راحت داشته باشند.
_قد آستین کت باید تا مچ دست باشد؛ به صورتی که سر آستین پیراهن زیر آن مشخص شود.
_کت از ناحیه‌ی کمر فیت می‌شود تا استایل بهتری به شما بدهد.

ست کردن کفش و کمربند

این قانون تغییر ناپذیر است! رنگ کمربند و کفش در استایل آقایان باید هم‌رنگ باشد. کمربند قهوه‌ای روشن با کفش قهوه‌ای روشن باید ست شود. البته کمی تیره‌تر یا روشن‌تر مشکلی به وجود نمی‌آورد؛ اما بهتر است هر دو طیف رنگی نزدیک به هم داشته باشند.

خوشبو و معطر باشید

یک استایل مردانه شیک و جذاب با یک عطر خوشبو تکمیل می‌شود. از قدرت و سِحر ادکلن‌ها غافل نشوید و سعی کنید همیشه معطر باشید. در واقع عطر قسمت نامرئی استایل شماست که در جذاب شدنتان نقش بسیار مهمی دارد. نوع عطری که استفاده می‌کنید باید با شخصیت و استایل شما هم‌خوانی داشته باشد. هم‌چنین باید بدانید چه عطری برای چه زمان و مکانی مناسب است، و حتی اسپری کردن آن در کدام قسمت از بدن یا لباس مناسب‌تر است.
ادکلن های غلیظ را برای مراسم رسمی و ادکلن‌های رقیق‌تر را برای محل کار یا به صورت روزانه استفاده کنید.
بهترین محل برای اسپری کردن عطر روی لباس نیست! در واقع روی پوست است. جایی که نبض دارید‌ مناسب‌ترین مکان برای عطر زدن است.

استایل آقایان کژوال استریت خیابانی کت چرم مشکی بوت چرم مشکی شلوار سفید کتانی سفید

نکاتی کوتاه و مهم در استایل آقایان

همیشه برای شیک بودن احتیاج به هزینه‌ی زیاد و لباس‌های مارک و برند ندارید. فقط کافی‌ست نکاتی را رعایت کنید تا به آن‌چه خواسته شماست برسید.

_از پوشیدن لباس‌های پاره، سوراخ و یا فرسوده اجتناب کنید. این لباس‌ها عمر خود را کرده‌اند.
_لباسی که در آن راحت نیستید را نپوشید و نگه ندارید.
_لباس‌های تمیز و سالم و مرتب بپوشید.
_لباس‌های متناسب با هم بپوشید تا ظاهر خوب و منظم داشته باشید.
_همیشه مرتب و اتوکشیده لباس بپوشید.
_موهای سر و صورت خود را همیشه تمیز و مرتب نگه دارید.
_بهداشت شخصی نشان دهنده‌ی شخصیت شماست؛ دوش بگیرید و ادکلن بزنید.
_همیشه یک دست کت و شلوار کلاسیک در کمد لباستان داشته باشید.
_کفش‌هایتان را تمیز و مرتب نگه دارید.
_هیچ‌وقت کفش پاره یا ساییده شده‌ را نپوشید. استایل شما با این خطا زیبایی خود را از دست می‌دهد.

 

سخن پایانی

تیم اطلس کالکشن با معرفی آخرین اطلاعات مد و به‌روزترین محصولات پوشاک آقایان، همراه شماست؛ تا استایلی جذاب و شیک برای شما بسازد. در این مقاله ما آن‌چه باید درباره‌ی شیک‌ترین استایل آقایان در دنیای مد بدانید را با شما درمیان گذاشتیم و سعی کردیم تا در انتخاب درست و مناسب، شما عزیزان را راهنمایی کنیم. برای یک انتخاب حرفه‌ای و مطمئن از فروشگاه اینترنتی لباس مردانه دیدن کنید.
ما صادقانه در کنار شما هستیم.

جدیدترین محصولات

285,000 تومان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
شروع کنید به تایپ برای دیدن محصولاتی که دنبالشان میگردید.
منوی دسته های تان را تنظیم کنید در تنظیمات تم -> سربرگ -> منو -> منوی موبایل
سایدبار پیمایش به بالا