ست کردن و معرفی انواع کمربند و سگک مردانه

کمربند مردانه رنگی اسپرت کژوال غیررسمی

کمربند مردانه یکی از اکسسوری‌های جذاب و معمولا واجب مردان است. کمربند شاید به‌نظر فقط جزئی از استایل باشد، ولی برای داشتن یک ظاهر زیبا و شیک، واقعا حضورش در استایل الزامی است. آقایان خوش‌پوش برای داشتن بهترین ظاهر، توجه زیادی را به خرج می‌دهند. انتخاب لباس، کفش، مدل مو و ادکلن مناسب هر مهمانی و مجلسی، اهمیت زیادی دارد؛ اما نباید در این بین از نقش مهم کمربند در استایلتان چشم‌پوشی کنید. با توجه به اهمیت کمربند در استایل آقایان تصمیم گرفتیم این مقاله را به این اکسسوری مهم اختصاص دهیم.

کمربند چرم مردانه مشکی K.sardari سگک سوزنی کلاسیک

کمربند چرم مردانه سگک سوزنی

با چه استایلی باید کمربند بپوشیم؟

دستورالعمل کلی استفاده از کمربند این است که با هر شلواری که بندینک یا پل مخصوص کمربند دارد، باید کمربند ببندید. در غیر این‌صورت استایلی شلخته و نامنظم خواهیم داشت. حتی اگر می‌خواهید تیشرت مردانه‌ی بلند بپوشید، بهتر است کمربندتان را ببندید تا مطمئن باشید کمر شلوار دقیقا سر جای خودش ایستاده است. زیرا اصلی‌ترین وظیفه‌ی کمربند قبل از زیبایی ظاهری، نگه داشتن شلوار است. پس آقایان خوش‌تیپ و خوش‌پوش، بدانید و آگاه باشید که بستن کمربند با هر تیپ و استایلی، و هر نوع شلواری، یک امر ضروری محسوب می شود.

کمربند مردانه انواع سکگ مشکی رنگی طلایی نقره ای

انواع کمربند مردانه

کمربندهای مردانه به دو دسته‌ی کمربندهای رسمی و غیررسمی تقسیم می‌شوند. در ادامه این دو دسته را به‌طور کامل بررسی می‌کنیم تا ببینیم چه ویژگی‌هایی دارند و چه تفاوتی می‌کنند! و یا هر کدام را چطور و در چه شرایطی می‌توانید استفاده کنید.

کمربند رسمی

کمربندهای رسمی و مجلسی تنوع زیادی ندارند. اکثر آن‌ها از نظر ظاهری شبیه به هم هستند و بیشتر از لحاظ جنسی یا شکل سگک با هم متفاوتند. کمربندهای رسمی بیشتر برای شلوار پارچه‌ای و کت و شلوارها استفاده می‌شوند.

انواع سگک کمربند رسمی مردانه

سگک‌های کمربند رسمی به صورت یک قاب فلزی چهارگوش یا بیضی است. بند کمربند از زیر قاب یا قلاب کمربند رد شده و روی کمر بسته می‌شود. به این نوع سگک کمربند، سگک ریلی گفته می‌شود. در کمربند‌های رسمی بیشتر از انواع ریلی استفاده می‌شود و کمتر نوع سگک سوزنی مورد استفاده قرار می‌گیرد. معمولا شکل کمربند رسمی براق و گاهی به رنگ طلایی و نقره‌ای است. این نوع کمربند را با شلوار‌های رسمی و کت و شلوار ست می‌کنند. قاب سگک هم بسیار متنوع است و گاهی به صورت برجسته، یا چند رنگ هم هست.

عرض کمربند رسمی مردانه

عرض کمربندهای رسمی زیاد نیست. در واقع کمربند‌های رسمی نباید زیاد پهن باشند. معمولا عرض این کمربندها بین ۲/۵ تا ۴ سانتی‌متر است. مردان لاغر می‌توانند کمربندهای کم عرض‌تر را برای استایل‌شان انتخاب کنند.

جنس کمربند رسمی مردانه

جنس یک کمربند رسمی از چرم است. چرم گاو و گاومیش بیشترین مقاومت و بهترین کیفیت را دارد و از آن برای تولید کمربندهای رسمی استفاده می‌شود. از چرم شترمرغ، چرم تمساح و چرم مار هم در این کار استفاده می‌کند. برای کمربندهای رسمی، از چرم مصنوعی هم استفاده می‌شود که به دلیل قیمت مناسب‌تر، برای همه قابل خریداری است. اگر به خوبی از آن نگهداری کنید عمر طولانی هم دارند.

مطلب پیشنهادی:  پولوشرت مردانه : جذاب شیک راحت

طرح و رنگ کمربند رسمی مردانه

کمربندهای رسمی و مجلسی باید رویه‌ای صاف و براق داشته باشند و بهتر است طرح روی آن بسیار ظریف و تقریبا غیرقابل تشخیص باشد. برای مثال کمربندی که طرح پوست مار دارد برای کت و شلوار مناسب نیست. بهترین رنگ برای یک کمربند رسمی مشکی و قهوه‌ای تیره است؛ اما بسته به رنگ لباستان می‌توانید از رنگ‌های زرشکی تیره، سرمه‌ای و خاکستری هم استفاده کنید. اگر کت و شلوار تابستانی رنگ روشن می‌پوشید، می‌توانید آن را با یک کمربند سفید ست کنید.

چگونه کمربند رسمی مردانه را با لباس ست کنیم؟

برای ست کردن کمربند رسمی با لباس‌هایتان کار سخت و پر دردسری ندارید. کافی‌ست رنگ و جنس کمربند را با کفشتان هماهنگ کنید. برای داشتن یک استایل متناسب با مد روز دنیا، همیشه این نکته را در نظر داشته باشید. این کار به شما استایلی شیک و منظم می‌دهد. یک نکته‌ی مهم دیگر در ست کردن کمربند، ست کردن رنگ فلز قاب کمربند با فلزات دیگر در استایل است. مثلا اگر قاب کمربند شما طلایی است، باید ساعت، انگشتر، گیره کراوات و دکمه سردست شما نیز طلایی باشد. تنها مورد استثنا در این امر حلقه‌ی ازدواج است که همیشه امکان تفاوت رنگ را دارد. برای جوانانی که کت و شلوارهای تنگ می پوشند و دکمه‌های آن را باز می‌گذارند، امکان ست کردن کمربند و کراوات هم هست.

کمربند فراگامو مردانه مشکی سگک کلاسیک فریگامو فریگامورا

کمربند فراگامو مردانه

کمربند غیررسمی و اسپرت مردانه

در کمربندهای اسپرت و غیررسمی برخلاف نوع رسمی آن تنوع مدل زیادی هست. کمربندهای اسپرت انواع رنگ، سبک و جنس مختلفی دارند و هرکدام از این انواع کمربندهای اسپرت مردانه را می‌توانید با استایل و تیپ شخصیتی خودتان ست کنید.

انواع سگک کمربند غیررسمی و اسپرت مردانه

سگک کمربندهای اسپرت انواع سوزنی و نر و ماده دارند. سگک‌های ریلی کمربند اسپرت، قاب خیلی بزرگتری نسبت به نوع رسمی دارند. نکته‌ی جالب در مورد کمربندهای اسپرت، قابلیت تعویض سگک است و باعث تنوع در کمربندهای شما می‌شود.

عرض کمربند غیررسمی و اسپرت مردانه

قانون خاصی در مورد اندازه‌ی عرض کمربندهای غیررسمی و اسپرت وجود ندارد و دست شما برای انتخاب بازتر است. می‌توانید کمربندهای بیش از ۴ سانت هم بپوشید. در کل کمربندهای پهن، کمربند اسپرت محسوب می‌شوند. کمربندهای اسپرت کم عرض، بیشتر مناسب شلوارهای کتان و پارچه‌ای است. برای شلوار جین مردانه، هر کمربندی با هر سایز و عرضی مناسب است.

جنس کمربند غیررسمی و اسپرت مردانه

با هر جنس و موادی می‌توان کمربند اسپرت یا غیررسمی تولید کرد. کمربندهایی با جنس چرم گاو هم برای تولید کمربند اسپرت استفاده می‌شود. چرم گاومیش هم به‌خاطر رگه‌هایی که روی آن است و دوام بالا، برای کمربندهای غیررسمی و اسپرت بسیار مناسب و زیباست. از جیر هم برای تولید کمربند اسپرت استفاده می‌کنند؛ ولی چون جیر دوام زیادی ندارد، گاهی لایه‌ی زیرین آن را از چرم طبیعی می‌دوزند تا مقاومت بیشتری پیدا کند. در تولید کمربندهای اسپرت از وینیل هم استفاده می‌شود که نوعی از چرم مصنوعی است. وینیل براق است و رنگ‌های متنوعی دارد و به همین علت کمربندهای وینیل بسیار جوان پسند هستند.

مطلب پیشنهادی:  8 نکته‌ی مهم و طلایی برای انتخاب لباس مردانه و خوش‌تیپ شدن

طرح و رنگ سگک کمربند غیررسمی و اسپرت مردانه

برای کمربند غیررسمی چرم مردانه، بهترین رنگ قهوه‌ای است. انواع کمربندهای چرم اسپرت مردانه با طیف رنگ قهوه‌ای و مشکی، تقریبا با هر رنگی از شلوار ست می‌شوند. رنگ قهوه‌ای به‌خصوص با شلوارهای جین هماهنگ است. اما در مورد رنگ کمربندهای اسپرت غیر چرم، شانس انتخاب بیشتری دارید و بسته به نوع استایل یا مدل جنس شلواری که انتخاب می‌کنید، یا اینکه میخواهید کمربند را با چه قسمتی از استایلتان ست کنید، می‌توانید هر رنگ و یا مدلی از کمربندهای اسپرت مردانه را که مایلید انتخاب کنید.

چگونه کمربند غیررسمی و اسپرت را با لباس ست کنیم؟

در یک استایل غیررسمی بهتر است کمربندی را انتخاب کنید که با یکی از اجزای پوشش شما مثل شلوار، بلوز، پیراهن مردانه و کفش هم‌رنگ باشد. اگر می‌خواهید یک تیپ خاص داشته باشید، می‌توانید کمربندی را انتخاب کنید که از نظر رنگ مکمل یا متضاد، با سایر اجزای استایل شما هماهنگی داشته باشد. در استایل‌های اسپرت لزومی به ست کردن یا هماهنگی کمربند با تمام اجزا نیست. کافی‌ست که کمربند با استایل شما هماهنگی داشته باشد و یک کنتراست رنگی مناسب ایجاد کند و باعث شود استایل شما به خوبی دیده شود.

انواع کمربند مردانه اسپرت تزئینی سگک سوزنی کلاسیک

انواع سگک مردانه

وظیفه‌ی اصلی کمربند، ثابت نگه داشتن شلوار است. اما این روزها بیشتر به عنوان یک اکسسوری زیبا و تاثیرگذار روی استایل، استفاده می‌شود. پس باید به جنبه‌ی زیبایی آن هم اهمیت زیادی داد. سگک کمربند تاثیر زیادی بر زیبایی آن دارد. چند نوع از سگک‌های مختلف را به شما معرفی می‌کنیم تا علاوه بر جنبه‌ی ظاهری و زیبایی آن با کاربرد و موارد استفاده آن هم آشنا شوید.

سگک کمربند رسمی کلاسیک مردانه

این نوع سگک بیشتر به شکل مستطیل یا بیضی و فلزی است. و رنگ‌های طلایی و نقره‌ای دارد. این نوع سگک‌های رسمی بیشتر مناسب ست کردن با کت و شلوار است. سگک‌های بزرگ‌تر برای استایل‌های مجلسی استفاده می‌شوند و سگک‌های رسمی در دونوع مات و براق وجود دارد.

 

کمربند چرم مردانه مشکی پولو سگک کلاسیک

کمربند پولو چرم مردانه

سگک کمربند سوزنی یکطرفه مردانه

سگک‌های سوزنی در دسته سگک‌های غیررسمی و اسپرت قرار می‌گیرند. این نوع سگک از قدیمی‌ترین انواع سگک کمربندهای چرمی است و همیشه مد بوده و هست. این سگک یک چارچوب مستطیل شکل است که در وسط آن یک زبانه سوزنی وجود دارد.

مطلب پیشنهادی:  کراوات مناسب را برای استایلتان انتخاب کنید

سگک کمربند سوزنی دوطرفه مردانه

این نوع سکگ شیک و پرطرفدار، به استایل شما زیبایی خاصی می‌دهد. به علت قابل استفاده بودن از هر دو سمت برای این سگک، از کمربندهای دو رویه هم استفاده می‌کنند، که غالبا رنگ‌های متفاوتی دارند. مثلاً یک رو مشکی و روی دیگر قهوه‌ای است. شکل زیبای بسته شدن این سگک دوطرفه و ظاهر متقارن آن، استایل شما را جذاب‌تر خواهد کرد. این سگک یک انتخاب عالی برای آقایان خوش‌تیپ است.

سگک کمربند ریلی مردانه

سگ های ریلی نوع دیگری از انواع رسمی هستند و از نظر ظاهری هم به آنها شباهت دارند. تفاوت این دو در مکانیزم بسته شدن سگک است. به جای خاری که در پشت سگک‌های رسمی برای بسته شدن گذاشته شده، طرحی شبیه ریل در زیر بند کمربند ایجاد شده، و نیازی به سوراخ هم در آن نیست. کمربند از زیر سگ رد شده و قفل می‌شود. برای باز کردن هم ضامن کوچکی که زیر آن تعبیه شده را فشار دهید تا به راحتی کمربند باز شود.

سگک کمربند نر و ماده مردانه

این نوع سگک از انواع غیررسمی و اسپرت هست. سگک‌های نر و ماده از دو قطعه فلزی تشکیل می‌شوند که در دو طرف کمربند هستند و در هم چفت می‌شوند. این مدل سگک، تنوع زیادی در طرح و رنگ دارد و به راحتی و زیبایی با انواع استایل اسپرت و غیررسمی ست می شود.

کمربند چرم مردانه مشکی لویی ویتون سگک کلاسیک

کمربند چرم مردانه لویی ویتون

نکات مهم نگهداری کمربند مردانه

_کمربندهای چرم را همیشه به صورت آویزان نگه دارید تا چرم آن خم نشود.

_سگک‌های پر زرق و برق از دنیای مد خارج شده‌اند و استایل شما را قدیمی نشان می‌دهند.

_حتماً دو عدد کمربند متفاوت داشته باشید؛ یکی برای استایل رسمی و دیگری برای استایل کژوال و غیررسمی

_به‌هیچ عنوان کمربند چرم طبیعی یا مصنوعی را شستشو ندهید. زیرا باعث خشکی و پوسته پوسته شدن آن می‌شود.

_برای سوراخ کردن کمربند هرگز از قیچی و چاقو استفاده نکنید؛ زیرا کمربند را پاره می‌کند. این کار را با سمبه و چکش انجام دهید.

_هیچ‌وقت کمربند و ساسپندر را با هم نپوشید. زیرا هرکدام به تنهایی، برای نگه داشتن شلوار یا ست شدن با استایل شما کافی است.

_اگر فقط می‌توانید یک کمربند داشته باشید، کمربندی مشکی تهیه کنید؛ زیرا با هر لباسی ست می‌شود. می‌توانید یک کمربند دورویه بخرید، که یک طرف آن مشکی و طرف دیگر قهوه ای باشد.

کمربند مردانه رنگی اسپرت کژوال غیررسمی

سخن پایانی

تیم اطلس کالکشن با معرفی آخرین اطلاعات مد و به‌روزترین محصولات پوشاک آقایان، همراه شماست؛ تا استایلی جذاب و شیک برای شما بسازد. در این مقاله ما آن‌چه باید درباره‌ی ست کردن و معرفی انواع کمربند و سگک مردانه بدانید را با شما درمیان گذاشتیم و سعی کردیم تا در انتخاب درست و مناسب، شما عزیزان را راهنمایی کنیم. برای یک انتخاب حرفه‌ای و مطمئن از فروشگاه اینترنتی لباس مردانه دیدن کنید.
ما صادقانه در کنار شما هستیم.

جدیدترین محصولات

285,000 تومان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
شروع کنید به تایپ برای دیدن محصولاتی که دنبالشان میگردید.
منوی دسته های تان را تنظیم کنید در تنظیمات تم -> سربرگ -> منو -> منوی موبایل
سایدبار پیمایش به بالا