راهنمای شناخت و خرید انواع کت و شلوار مردانه

کت و شلوار مردانه کلاه قایقرانی چهارخانه

چه تاجر باشید، چه ورزشکار، هنرمند باشید یا یک آموزگار مدرسه، تفاوتی نمی‌کند، یکی از ضروریات کمد لباس آقایان کت و شلوار است. کت و شلوارها انواع و مدل‌های مختلفی دارند که هر کدام برای محیط یا مراسمی خاص مورد استفاده قرار می‌گیرند. کت و شلوار مردانه نه فقط برای استایل‌های رسمی، بلکه در موارد غیررسمی هم به طرز شگفت‌انگیزی خوب کار می‌کند.
اگر دنبال ظاهری زیبا و بدون زحمت هستید‌ کت و شلوار می‌تواند‌ انتخاب نهایی و بهترین گزینه باشد. البته برای داشتن یک استایل فوق‌العاده با کت و شلوار مردانه، باید عوامل مختلفی از جمله برش، رنگ، سبک و جزئیات دیگر را در نظر بگیرید.
آنچه باید در مورد سبک و جزئیات کت و شلوار مردانه بدانید را در اینجا به شما آموزش می‌دهیم.

 

سبک‌های مختلف کت و شلوار

کت‌های مردانه به دو دسته تقسیم می‌شوند:

کت و شلوار مردانه دو طرف دکمه دار مشکی

1_کت دو طرف دکمه‌دار

این سبک از کت همیشه به‌روز و شیک بوده است. اما بهتر است جوانان از این مدل استفاده نکنند؛ زیرا با این سبک مسن‌تر از سن اصلیشان به نظر می‌رسند. همچنین افراد چهارخانه نیز بهتر است این مدل کت را نپوشند چون ایشان را عریض‌تر نشان می‌دهد. کت‌های دو طرف دکمه‌دار غیر از این دو دسته، برای همه مناسب هستند. برای داشتن استایلی بهتر تمام دکمه‌ها را ببندید.

کت و شلوار مردانه یک طرف دکمه دار قهوه ای

2_کت یک طرف دکمه‌دار

کت‌های یک طرف دکمه‌دار برای همه مناسب هستند و محدودیتی در مورد سن یا اندام ندارند؛ اما تعداد دکمه‌های روی کت بسته به انتخاب شماست.

انواع دکمه‌های کت مردانه

کت و شلوار مردانه طوسی خاکستری روشن کراوات مشکی

تک دکمه

اگر دوست دارید استایلی خاص و متفاوت داشته باشید این کت برای شما مناسب است. اما اگر می‌خواهید فقط یک دست کت و شلوار تهیه کنید، این کت را به شما پیشنهاد نمی‌کنیم؛ زیرا زیاد متداول نیست و نمی‌توانید در هر جایی از آن استفاده کنید. کت‌های یک دکمه، به کت ایتالیایی معروف هستند.

کت و شلوار مردانه دو دکمه سورمه ای ساک قهوه ای

دو دکمه

کت‌های دو دکمه کلاسیک هستند و برای اکثر آقایان مناسبند. این نوع کت طرفداران زیادی دارد و در بیشتر مراسم و محیط‌ها قابل استفاده است. بستن هر دو دکمه کت ضروری نیست و بهتر است فقط دکمه بالایی بسته شود. این کت‌های کلاسیک، کت انگلیسی نام دارند.

کت و شلوار مردانه 3 سه دکمه کراوات قرمز

سه دکمه

نوع دیگری از کت‌ها سه دکمه هستند. این مدل هم قدیمی و معروف است. دقت کنید که نباید سه دکمه باهم بسته شوند و فقط بستن دو دکمه بالایی کفایت می‌کند. این مدل کت را آمریکایی می‌گویند.

کت مردانه 4 دکمه یقه انگلیسی کراوات

چهار دکمه یا بیشتر

بعضی از آقایان این مدل کت را می‌پسندند و می پوشند. این کت‌ها در یک طرف چهار دکمه یا بیشتر دارند.

 

انواع مدل کت‌ های چاک‌دار

کت و شلوار مردانه دو 2 چاک مشکی

کت دو طرف چاک

به این مدل، چاک بغل هم می‌گویند.
این مدل کت برای افرادی که هیکل پُر یا عضلانی دارند مناسب است؛ زیرا هنگام نشستن و برخاستن آزادی عمل بیشتری به ایشان می‌دهد. برای اکثر مردان مناسب است و ظاهری بلند و ساده به شما می‌دهد. هنگام نشستن هم، کمتر جمع می‌شود و این برای آقایان حس راحتی بیشتری دارد.

کت و شلوار مردانه تک چاک مشکی

کت با چاک میانی

چاک در این مدل کت، در وسط پشت قرار دارد. این سبک برای مردان لاغر مناسب‌تر است. همچنین یکی از پرطرفدارترین‌هاست. این استایل که به خوبی برای بدن طراحی شده است به شما احساس اعتماد به‌نفس و شیک بودن می‌دهد. تنها مشکل این سبک این است که اجازه‌ی حرکت زیاد را نمی‌دهد.

کت و شلوار مردانه بدون چاک مشکی

کت بدون چاک

کت بدون چاک مناسب افراد ریزه یا کوتاه قد ساخته شده است. بالاتنه را باریک‌تر و بلندتر نشان می‌دهد این سبک کت را در مراسم خاص استفاده کنید. مشکل این سبک از کت این است که دایره‌ی تحرک را کم می‌کند و هنگام نشستن یا رانندگی برایتان محدودیت ایجاد می‌کند. اگر دوست دارید راحتی را فدای استایل کنید این مدل کت مناسب شماست.

مطلب پیشنهادی:  اصول ست کردن و رنگ شناسی لباس

کت مردانه دو دکمه سورمه ای لئوناردو دیکاپریو

انواع کمر کت مردانه

کت و شلوار مردانه کرم خاکی کراوات

مدل اروپایی

این مدل کت کاملا فیت بدن برش می‌خورد و در ناحیه‌ی کمر جذب است. به این مدل برش کت، برش اروپایی می‌گویند.

کت و شلوار مردانه برش آمریکایی

مدل آمریکایی

این مدل کت از زیر بغل تا انتهای کت برش راسته دارد و برای افراد عضلانی یا درشت هیکل مناسب است. به این مدل برش، برش آمریکایی می‌گویند.

 

انواع یقه در کت مردانه

یکی از مهمترین ویژگی‌های کت مردانه نوعی یقه‌ی آن است. حتی بیشتر اوقات نام کت و شلوارها از نام یقه‌ی آن‌ها گرفته می‌شود. بنابراین اگر می‌خواهید کت و شلوار مناسب و شیک تهیه کنید به شکل، فرم و ایستایی یقه و همچنین پارچه‌ی استفاده شده در آن دقت کنید. شما می توانید بسته به سلیقه و نظرتان نوع خاصی از یقه را در کت و شلوار انتخاب کنید.

کت مردانه یقه انگلیسی خاکی تک دکمه

یقه انگلیسی

این یقه کلاسیک و معمولی است. اما شاید بتوان گفت پرطرفدارترین هم هست. یقه‌ی انگلیسی را باید یقه‌ی همه کاره نامید. زیرا برای هر محیطی مناسب است. از این مدل یقه بیشتر برای کت‌های تک دکمه و کت و شلوارهای رسمی استفاده می‌کنند.
قسمت پایین یقه‌ی انگلیسی با خود لباس برش خورده، اما قسمت بالایی یقه جدا برش می‌خورد و بعد به آن دوخته می‌شود.

کت مردانه یقه بلیزر پیراهن سفید کراوات

یقه بلیزر

این نوع یقه که به “یقه‌ی نوک تیز” هم معروف است معمولا برای کت‌های دو دکمه یا لباس‌های رسمی مانند کت‌های انگلیسی (جلو کوتاه و پشت بلند) استفاده می‌شود. در یقه‌ی بلیزر نوک برش “۷” در قسمت شکست یقه، به سمت بالا و نوک تیز است. از این یقه می‌توان در کت‌های بلیزر یا کت تک دکمه هم استفاده کرد.

کت مردانه یقه بلیزر طوسی تک دکمه

یقه آرشال

یقه‌ی آرشال یا “یقه‌ی رول شده” یک تکه است و ظاهری منحصر به فرد دارد. یقه‌ی آرشال از پشت گردن شروع می‌شود و تا زیر سینه ادامه دارد. در این یقه‌ی منحنی شکل، برخلاف یقه‌ی انگلیسی، کل یقه از لباس جدا برش خورده و بعد به آن دوخته شده است. از این نوع یقه‌ی ساده بیشتر برای “تاکسیدو” و “ربدوشامبر” استفاده می‌کنند.

کدام یقه را انتخاب کنیم؟

برای کت شلوارتان، یقه‌ای را انتخاب کنید که مناسب قد و اندازه‌ی بدن شما باشد. سعی کن تناسب را بین خودتان، لباس و یقه‌ی آن رعایت کنید. امروزه یقه‌های کوچک و باریک بیشتر مَد نظر آقایان است و ظاهر شیک و کژوال به آن‌ها می‌دهد. اما اگر مدل‌های کلاسیک و رسمی‌تر را ترجیح می‌دهید مدل یقه‌های پهن‌تر و بزرگ‌تر را انتخاب کنید. برای یک کت و شلوار روزمره، کاری یا برای اوقات فراغت یقه‌ی انگلیسی کلاسیک را انتخاب کنید. برای مناسبت‌های رسمی یا جلسه‌های کاری و مصاحبه، کت و شلواری با یقه‌ی بلیزر مناسب‌تر است. سعی کنید قبل از این‌که به مراسم، جلسه یا دیداری بروید در مورد آن اطلاعات کسب کنید تا بتوانید بهترین ظاهر و استایل را برای حضور در آن مراسم داشته باشید.

کت و شلوار مردانه دو دکمه مشکی کراوات آبی جلیقه

ست کردن مدل‌های مختلف کت و شلوار مردانه

شاید خرید کت و شلوار هزینه‌ی زیادی برایتان داشته باشد؛ اما در عوض شما لباسی دارید که تا مدت‌ها می‌توانید از آن در استایل‌های مختلف استفاده کنید و هیچ‌وقت هم از مد نمی‌افتد. همیشه نباید کت و شلوار را فقط با یک پیراهن مردانه‌ی ساده بپوشید. چند نمونه از استایل‌های جذاب و جدیدی که می‌توانید با کت و شلوار بسازید را در اینجا بازگو می‌کنیم:

مطلب پیشنهادی:  ست کفش کالج مردانه با تیپ های مختلف

چند تیشرت مردانه ساده با رنگ خنثی (مشکی، سفید، طوسی) داشته باشید تا به راحتی با کت و شلوار ست کنید.


پولوشرت مردانه هم گزینه‌ی جالبی برای ست کردن با کت و شلوار است. از پولوشرت‌های ساده و تک رنگ استفاده کنید.

کت و شلوار مردانه پیراهن گلدار طرحدار کالج لوفر
یک استایل شیک و پرطرفدار، ست کامل مشکی است. در انتخاب این استایل شک نکنید. کت و شلوارتان را مشکی ساده انتخاب کنید، اما پیراهنتان می‌تواند طرح‌دار باشد.

کت و شلوار مردانه چهارخونه سورمه ای طوسی کراوات
از پوشیدن کت و شلوارهای چهارخانه نترسید! آن‌ها را با تیشرت مردانه، پولوشرت مردانه و پیراهن مردانه ست کنید. کفش لوفر و کفش‌های رسمی برای این استایل مناسب هستند. به شما پیشنهاد می‌کنیم کت و شلوار چهارخانه با رنگ طوسی یا سرمه‌ای را حتما امتحان کنید.


می‌توانید کت و شلوار را از رنگ‌های مختلف انتخاب کنید. مثلاً کت آبی را با شلوار سفید بپوشید، یا کت طوسی را با شلوار سورمه‌ای امتحان کنید.


در فصل‌های سرد می‌توانید زیر کت و شلوارتان پلیورهای یقه اسکی بپوشید و جذابیت را در آینه ببینید.
پلیورهای یقه گرد هم همراه با کت و شلوار انتخاب جالبی است.
یک پیراهن مردانه و یک پلیور یقه هفت همراه کت و شلوار، استایل شیک و مردانه‌ای به شما می‌دهد.

کت و شلوار مردانه خاکستری استایل کروات بنفش

بهترین رنگ برای کت و شلوار مردانه

به‌طور کل پوشیدن‌ کت و شلوار به ما حس خوبی می‌دهد. و احساس باهوشی می کنیم. این فقط یک احساس پوشالی نیست و طبق تحقیقات علمی پوشیدن‌ لباس‌های رسمی، قدرت تفکر را در ذهن تقویت می‌کند. اما اگر مجبور باشید‌ همیشه لباس رسمی و کت و شلوار بپوشید شاید این مسئله در شما یکنواخت و کهنه بشود؛ و این قدرت تفکر ذهن از بین برود یا شما احساس کنید که از بین رفته است!
برای مقابله با این موضوع باید کمی تنوع به کمد لباستان بدهید. پوشیدن‌ یک کت و شلوار مشکی قدیمی، برای هر روز خسته کننده است. پس بیایید تنوعی به کت و شلوارهای کمد لباس خود بدهید.
چند نمونه از پرکاربردترین رنگ‌ها در کت و شلوار را به شما معرفی می‌کنیم:

کت و شلوار مردانه رنگ سورمه ای شیک کراوات

1_آبی دریایی (سورمه‌ای)

کت و شلوار آبی دریایی یا سرمه‌ای، یک همه فن حریف واقعی است. تقریبا برای هر موقعیتی عالی است. دفتر کار باشید یا یک جلسه‌ی کاری، بین دوستان در کافه، یا مراسم عروسی، یا حتی وقتی خودتان داماد باشید!!
حتی اگر آدم سر به زیری هستید و اهل دورهمی و شلوغی نیستید و طرفدار لباس‌های ساده هم هستید، بهتر است به جای تکرار همیشگی کت و شلوار مشکی، در کنارش یک کت و شلوار سرمه‌ای هم داشته باشید.

کت و شلوار خاکستری زغالی ذغالی مردانه کراوات

2_خاکستری زغالی

اگر مایلید در محیط کار کمی پخته‌تر به‌نظر برسید تا زیر دست‌هایتان بیشتر روی شما حساب کنند، رنگ خاکستری زغالی برایتان عالی است. خاکستری زغالی به شما وجهه‌ی یک انسان عاقل و سنجیده را می‌دهد و برای تمام سنین مناسب است. مثل کت و شلوار سرمه‌ای، این رنگ هم قابلیت تطبیق با هر مراسمی را دارد و دست شما برای استفاده از آن باز است. به دلیل خنثی بودن رنگ خاکستری، به‌راحتی می‌توانید آن را با انواع پیراهن و کراوات ست کنید.

کت و شلوار مردانه خاکستری متوسط نقره ای رنگ کراوات

3_خاکستری متوسط یا خاکستری نقره‌ای

این رنگ تاثیر زیادی روی ظاهر شما خواهد داشت. پیشنهاد ما را قبول کنید و طیف مختلفی از رنگ‌های خاکستری را برای کت و شلوارهایتان در نظر بگیرید. کت و شلوار خاکستری نقره‌ای را در تمام فصول سال می‌توانید بپوشید، اما در پاییز جلوه‌ی بیشتری دارد. زیرا به خوبی با رنگ‌های پاییزی جفت می‌شود.

مطلب پیشنهادی:  8 نکته‌ی مهم و طلایی برای انتخاب لباس مردانه و خوش‌تیپ شدن

کت و شلوار خاکستری روشن مردانه کراوات

4_خاکستری روشن

خاکستری روشن، معمولی‌ترین رنگ در دسته‌ی خاکستری‌هاست. پس حتما آن را در بین لباس‌هایتان داشته باشید؛ زیرا زیاد به آن احتیاج پیدا خواهید کرد. در تابستان می‌توانید کت و شلوار خاکستری روشن را با یک پیراهن رنگ پاستیلی و کراوات ست کنید و نتیجه‌ی جذاب آن را ببینید.

کت و شلوار مردانه آبی روشن کراوات

5_آبی روشن

آبی رنگ آرامش و اعتماد است. پوشیدن‌ کت و شلوار آبی رنگ، شما را فردی جذاب، متشخص و قابل اعتماد معرفی می‌کند‌ و باعث می‌شود در ذهن دیگران بمانید. شما در هر فصلی از سال می‌توانید از کت و شلوار آبی استفاده کنید. اما معجزه‌ی آن را باید در فصل بهار ببینید. لذت پوشیدن‌ رنگ آبی را از دست ندهید.

کت و شلوار مردانه قهوه ای رنگ شیک کراوات

6_قهوه‌ای تیره

شاید شما هم از آن دسته افراد باشید که علاقه‌ی زیادی به رنگ قهوه‌ای ندارند و به نظرتان جذابیت رنگ سرمه‌ای خیلی بیشتر باشد. برای روزهای سرد زمستانی، یک کت و شلوار قهوه‌ای تیره رنگ، به‌مراتب مناسب‌تر از سرمه‌ای است. این رنگ در عین خاص بودن اگر درست و به‌جا ست شود، قطعا استایلی چشم‌گیر به شما می‌دهد.

کت و شلوار مردانه مارون عنابی بلوطی فندقی

7_مارون یا عنابی

رنگ کت و شلوار شاید مناسب دفتر کار نباشد، اما در مراسم شبانه یا رسمی، رستوران رفتن و یا یک مراسم هنری، استایلی خاص و توجه برانگیز به شما می‌دهد.
رنگ‌های مارون متفاوت است؛ گاهی قرمز بر قهوه‌ای چیرگی دارد و گاهی برعکس!

کت و شلوار روشن مردانه کرم سفید بژ

8_روشن: بژ ، کرم ، سفید

حتما یک کت و شلوار با رنگ روشن در کمد لباستان داشته باشید. رنگ‌هایی مثل بژ، کرم، سفید یا صورتی خیلی کمرنگ، به شما حس شادی و جوانی می‌دهد. این رنگ کت و شلوار بیشتر مناسب تابستان است، پس سعی کنید از پارچه‌های سبک و خنک برای آن استفاده کنید. کت و شلوارهای روشن بیشتر مخصوص پوشیدن‌ در روز هستند.

کت و شلوار مردانه خاکی رنگ کراوات نارنجی

9_خاکی

کت و شلوار خاکی در عین سادگی بسیار کاربردی است و اگر به درستی آن را ست کنید یک استایل ساده و شیک به شما می‌دهد؛ که همه جا قابل استفاده است. طیف رنگ‌های خاکی بسیار متنوع است و بستگی به رنگ پوستتان، می‌توانید رنگ روشن‌تر یا تیره‌تر آن را انتخاب کنید. از آنجایی که این رنگ‌ها تقریبا در دسته‌ی رنگ‌های خنثی قرار می‌گیرد، قابلیت ست شدن و تطابق با بسیاری از رنگ‌های دیگر را دارند. کت و شلوار خاکی را با پیراهن‌های رنگی ست کنید. حتی می‌توانید از یک پیراهن سفید به همراه یک کراوات با رنگ گرم و تند استفاده کنید.

کت و شلوار مردانه مشکی رنگ شیک پاپیون دیوید بکام

10_مشکی

وقتی میگوییم کمی رنگ به کمد لباستان اضافه کنید به این معنی نیست که کت و شلوار مشکی را کنار بگذارید! کت و شلوار مشکی بهترین و کلاسیک‌ترین گزینه برای هر موقعیتی است. شما حتی می‌توانید انواع مدل‌های کت و شلوار مشکی را داشته باشید و در موقعیت‌های مختلف استفاده کنید. فقط در ست کردن آن از بازی با رنگ‌ها غافل نشوید.

 

سخن پایانی

تیم اطلس کالکشن با معرفی آخرین اطلاعات مد و به‌روزترین محصولات پوشاک آقایان، همراه شماست؛ تا استایلی جذاب و شیک برای شما بسازد. در این مقاله ما آن‌چه باید درباره‌ی شناخت و خرید کت و شلوار مردانه بدانید را با شما درمیان گذاشتیم و سعی کردیم تا در انتخاب درست و مناسب، شما عزیزان را راهنمایی کنیم. برای یک انتخاب حرفه‌ای و مطمئن از فروشگاه آنلاین لباس مردانه دیدن کنید.
ما صادقانه در کنار شما هستیم.

جدیدترین محصولات

285,000 تومان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
شروع کنید به تایپ برای دیدن محصولاتی که دنبالشان میگردید.
منوی دسته های تان را تنظیم کنید در تنظیمات تم -> سربرگ -> منو -> منوی موبایل
سایدبار پیمایش به بالا