تاثیر رنگ لباس در روحیه و سبک زندگی افراد

رنگ لباس و تاثیر آن در زندگی و احساسات | فروشگاه اطلس کالکشن

رنگ‌ها در زندگی انسان، تاثیر زیادی دارند. در هنگام انتخاب، خرید کردن‌‌‌، نشان دادن احساسات، استایل لباس و… رنگ از اهمیت خاصی برخوردار است. اکثر افراد در هنگام خرید‌ لباس به رنگ‌ها اهمیت ویژه‌ای می‌دهند و در انتخاب آن دقت زیادی می کنند. احساسات روزانه‌ی آدم‌ها در تعیین رنگ لباسشان نقش مهمی ایفا می‌کند. در جامعه‌ی جهانی مد و فشن، اهمیت رنگ لباس آن‌قدر زیاد است که هر سال یک یا چند رنگ را به‌عنوان رنگ سال برای پوشاک انتخاب و معرفی می‌کنند. هم‌چنین رنگ لباس، تاثیر زیادی بر سبک زندگی، شخصیت و روحیه و ارتباط برقرار کردن‌ با دیگران دارد.
با ما همراه باشید تا بیشتر از تاثیر رنگ لباس در روحیه و سبک زندگی افراد گفتگو کنیم.

رنگ لباس و تاثیر آن در زندگی و احساسات

رنگ‌ها در استایل و سبک زندگی ما، احساسات، علایق و عواطف ما را بیان می‌کنند. به عنوان مثال: ما برای دیدن افراد مختلف از رنگ‌های خاصی در لباس‌هایمان استفاده می‌کنیم تا احساسات درونی‌مان را به او ابراز کنیم. هر رنگی تاثیر روانی خاص و ویژگی مخصوص به خودش را دارد. مثلا رنگ آبی آرامش‌بخش است و حس اعتماد و اطمینان را زیاد می‌کند.
در قدیم رنگ لباس نشانه‌ی جایگاه اجتماعی بود. نباید کسی لباس و رنگی که منتسب با جایگاهش نبود را به تن می‌کرد. رنگ‌ها نشان دهنده‌ی مشاغل هم هستند. پزشکان و پرستاران لباس سفید می‌پوشند که سمبل پاکی و صداقت است؛ چیزی که بیماران از پزشک انتظار دارند. جراحان لباس سبز می‌پوشند که باعث آرامش پرسنل اتاق جراحی و بیمار می‌شود.

تاثیر رنگ در مد و استایل

رنگ لباس شما بیان‌گر شخصیت یا احساسات آن روز است. درواقع رنگ لباس برای دیگران حامل پیامی است که می‌تواند نشان دهنده‌ی احوالات درونی شما باشد. هر کدام از رنگ‌ها مفهوم و معنای خاصی دارند.
رنگ های اصلی (آبی، زرد و قرمز) هستند که با ترکیب با هم رنگ‌های فرعی (نارنجی، بنفش و سبز) را به وجود می‌آورند. از ترکیب رنگ‌های اصلی با رنگ‌های فرعی هم رنگ‌های ترکیبی ساخته‌ می‌شود.
مشکی، سفید، خاکستری، طوسی و قهوه‌ای رنگ‌های خنثی هستند.
بعضی از این رنگ‌ها را در تاثیر رنگ لباس در روحیه و سبک زندگی افراد بررسی می‌کنیم تا بدانیم هرکدام چه تاثیری بر احساسات ما و دیگران خواهند داشت.

تیشرت مردانه ژیوانژی مشکی طرحدار طرح دار یقه گرد

                                                         برای دیدن محصول روی عکس کلیک کنید

رنگ مشکی: قدرت و جذبه

رنگ مشکی، رنگ قدرت، جسارت و رمز و راز است. شاید در تصور بسیاری از مردم، مشکی فقط برای روزهای غم و ناراحتی مناسب است! اما این یک تصور اشتباه است. رنگ مشکی به شما ظاهری قدرتمند و جسور می‌دهد و نگاه دیگران را به سمت شما معطوف می‌کند. اگر می‌خواهید در محیط کاری جذبه و جدیت داشته باشید، می‌تواند استایل مشکی را انتخاب کنید.
افرادی که به پوشیدن‌ لباس مشکی علاقه دارند انسان‌هایی بلند پرواز و هدفمند هستند. هم‌چنین زودرنج و حساس هم هستند؛ اما سعی می‌کنند احساسات خود را پنهان کنند.

ویژگی‌های رنگ مشکی در لباس

_ لباس‌های مشکی همیشه مد هستند و هیچ‌وقت از استایل های روز دنیا حذف نمی‌شوند.
_ مشکی یک رنگ کلاسیک است و قابلیت ست شدن با هر رنگ لباسی را دارد.
_ برای مراسم رسمی و جلسات کاری مهم هم، مشکی رنگ بسیار مناسبی است.
_ رنگ سیاه برای افراد جاه طلب و حساس همیشه انتخاب اول است.
_ رنگ مشکی نه تنها نور را به خود جذب می‌کند، بلکه جاذبِ تمام انرژی‌های اطراف نیز هست.

مطلب پیشنهادی:  نکاتی برای ست کردن تیشرت لانگ مردانه

رنگ مشکی یک رنگ خنثی است.

پولوشرت مردانه یقه دار سفید طرح درا استایل شیک آستین کوتاه

                                                         برای دیدن محصول روی عکس کلیک کنید

رنگ سفید: پاکی و صداقت

رنگ سفید نماد صلح، پاکی و پاکیزگی، صداقت و دوستی است. لباس‌های سفید رنگ بین افراد خوش‌بین و امیدوار طرفداران زیادی دارد. سفید رنگی متناقض در ملل و فرهنگ‌های متفاوت است. در فرهنگ شرق، این رنگ نماد مرگ و عزاداری است. ولی در فرهنگ غرب و اروپا نشانه‌ای از پاکی و شادی هست.
لباس سفید رنگ، به شما احساس تازگی و سرزندگی می‌دهد. سفید رنگی برای شروع زندگی و ایده‌های نو است. شاید برای همین است که لباس عروس را هم سفید انتخاب می‌کنند.
گفتیم که سفید رنگ پاکی و پاکیزگی هم هست و شما را فردی تمیز و مرتب نشان می‌دهد. این حس پاکی که در رنگ سفید هست به گونه‌ای نمود می‌کند که انگار به دیگران هشدار می‌دهد که “به من دست نزنید” تا پاکی خودش را حفظ کند.
سفید یکی از رنگ‌های خنثی است.

پیراهن قرمز مردانه | فروشگاه اطلس کالکشن

                                                         برای دیدن محصول روی عکس کلیک کنید

رنگ قرمز: جسارت و عشق

قرمز رنگ آتش است. جسور، بی‌باک، قدرتمند و شجاع.
اگر مایلید فردی جسور و قوی به‌نظر بیایید، حتما در دیدارهای خود از رنگ قرمز برای لباس‌هایتان استفاده کنید. قرمز رنگ و نماد عشق است؛ به‌همین دلیل بیشتر افراد در مراسم‌های عاشقانه مثل سالگرد عروسی، جشن تولد و ولنتاین رنگ قرمز را برای لباس‌هایشان انتخاب می‌کنند.
اشخاصی که همیشه یا بیشتر اوقات لباس‌هایی با رنگ قرمز می‌پوشند، افرادی شجاع و جسور هستند. این افراد معمولا شخصیتی ریاست طلب و مدیر دارند و در رهبری دیگران موفق عمل می‌کنند. این افراد بسیار تحریک پذیر و هم‌چنین اشخاص شادی هستند. نکته‌ی منفی در مورد پوشیدن مداوم لباس قرمز رنگ، این است که ممکن است باعث پرخاشگری در افراد بشود.
پوشیدن‌ لباس‌های قرمز به افرادی که ناراحتی قلبی دارند توصیه نمی‌شود! زیرا این رنگ بسیار محرک است.
رنگ قرمز از رنگ‌های اصلی و در دسته رنگ‌های گرم قرار می‌گیرد.

تیشرت مردانه | فروشگاه اطلس کالکشن

                                                         برای دیدن محصول روی عکس کلیک کنید

رنگ آبی: صبوری و اعتماد

رنگ آبی تداعی‌کننده‌ی آسمان و دریاست. حس آرامش و اطمینان خاطر را به شما می‌دهد. پوشیدن‌ لباس آبی شما را آراسته و شیک نشان می‌دهد. در آرامش و تمرکز ذهن تاثیر زیادی دارد. به‌همین دلیل برای جلسات کاری و مصاحبه‌های مهم انتخاب بسیار مناسبی است. آبی رنگ اقیانوس‌هاست و اعتماد به نفس را بالا می‌برد. پوشیدن‌ لباس آبی شما را فردی قابل اعتماد و وفادار نشان می‌دهد و به مرور زمان روی شخصیت شما هم اثر گذار خواهد بود. اگر استرس و اضطراب زیادی دارید سعی کنید در استایلتان از رنگ آبی استفاده کنید تا این احساسات فروکش کند.
شاید دلیل استفاده از رنگ آبی در بسیاری از مدارس و ادارات همین آرامش‌بخش بودن‌ و تسکین دهنده بودن‌‌ اضطراب باشد. از مهم‌ترین خصوصیات رنگ آبی اعتماد به‌نفس، هوشمندی، قدرت، صبوری، آرامش بخش بودن‌ و قابل اعتماد بودن‌ است. رنگ آبی به همراه خود خونسردی را به ارمغان می‌آورد.

مطلب پیشنهادی:  استایل‌های مختلف با پیراهن چهارخانه‌ی مردانه

رنگ آبی جزو رنگ‌های اصلی است و در دسته‌ی رنگ‌های سرد قرار دارد.

پولوشرت مردانه پولو تیشرت یقه دار زرد طرح دار استایل شیک آستین کوتاه

                                                         برای دیدن محصول روی عکس کلیک کنید

رنگ زرد: شادی و تمرکز

رنگ زرد باعث ترشح هورمون سروتونین می‌شود و شادی آور است. در استایل‌های تابستانی از رنگ زرد زیاد استفاده می‌شود. زیرا این رنگ باعث شادی روحیه می‌شود. رنگ زرد تداعی‌کننده‌ی خورشید و نور آفتاب است. اما استفاده‌ی طولانی مدت از رنگ زرد در پوشاک و استایل ممکن است باعث کاهش اعتماد به‌نفس بشود.
رنگ زرد باعث افزایش تمرکز است؛ شاید به همین دلیل است که علائم و اخطارهای راهنمایی و رانندگی و بسیاری از تبلیغات با این رنگ ساخته می‌شود تا توجه بیشتری را به سمت خود هدایت کند.
از خصوصیات مهم در پوشیدن‌ رنگ زرد می‌توان‌ به انرژی مثبت، امیدواری، خلاقیت، خوش‌بینی، دوستی و بالا رفتن‌ انگیزه اشاره کرد.

رنگ زرد جزو رنگ‌های اصلی و در دسته‌ی رنگ‌های گرم است.

پولوشرت مردانه هکت دو رنگ مشکی سبز یقه دار 3 سه دکمه

                                                         برای دیدن محصول روی عکس کلیک کنید

رنگ سبز: آرامش و آگاهی

سبز رنگی برخاسته‌ از طبیعت است که به شما احساس آرامش می‌دهد. این آرامش‌بخشی آن‌قدر زیاد است که حتی می‌تواند باعث تسکین هم بشود. سبز نماد هماهنگی، تعادل، اعتماد به‌نفس، صلح و آشتی و آگاهی است. افرادی که به پوشیدن‌ لباس‌های سبز علاقمند هستند، معمولا انسان‌های مهربان و دلسوز هم هستند.
سبز به شما احساس امنیت و آرامش می‌دهد. اگر می‌خواهید کسی را برای اولین بار ملاقات کنید، استایل سبز را انتخاب کنید؛ تا به او حس آرامش و امنیت را القاء کنید.
رنگ سبز رنگ طبیعت است؛ به همین دلیل جزو رنگ‌های مدرن و با کیفیت برای پوشاک محسوب می‌شود.

رنگ سبز جزء رنگ‌های فرعی و از ترکیب رنگ‌های زرد و آبی ساخته‌‌ می‌شود و در دسته‌ی رنگ‌های سرد قرار می‌گیرد.

پولوشرت مردانه پولو طرح دار طرح برند یقه دار استایل شیک آستین کوتاه بنفش سرمه ای

                                                            برای دیدن محصول روی عکس کلیک کنید

رنگ بنفش: حساس و ظریف

اگر شما هم از طرفداران رنگ بنفش هستید باید بدانید که رنگ بنفش یک‌رنگ سلطنتی است. از دیرباز این رنگ مخصوص درباریان، رئیس‌ها و هم‌چنین دسته‌ی خاصی از کشیشان بوده‌ است.
رنگ بنفش رنگ تفکر، معنویت رمز و راز، ظرافت و سلطنت است. این رنگ به شما حس اصیل بودن‌، ثروتمند و مرفه بودن‌ را می‌دهد‌.
افرادی که طرفدار رنگ بنفش در استایلشان هستند، اشخاصی حساس و زودرنج هستند. اکثرا افراد درونگرا رنگ بنفش را برای استایلشان انتخاب می‌کنند. رنگ بنفش شما را در میان جمع خاص و منحصر به‌فرد می‌کند.

رنگ بنفش از ترکیب رنگ آبی و قرمز ساخته می‌شود. اگر مقدار رنگ آبی بیشتر باشد یک رنگ بنفش سرد به دست می‌آید؛ اگر مقدار رنگ قرمز بیشتر استفاده شود یک رنگ بنفش گرم خواهید داشت.

تیشرت مردانه یقه گرد طرح برند قهوه ای خاکی کلاه گورین خرس سگ پانتر

                                                            برای دیدن محصول روی عکس کلیک کنید

مطلب پیشنهادی:  ۷ استایل جین مردانه برای تابستان

رنگ خاکستری: بلوغ و قدرت

رنگ خاکستری نشان دهنده‌ی بلوغ فکری، قدرت و آرامش است. این رنگ همیشه مورد توجه طراحان استایل بوده‌ و هست. اما استفاده‌ی زیاد از رنگ خاکستری در لباس و استایل نشان دهنده‌ی اعتماد به‌نفس پایین است. افرادی که زیاد از رنگ خاکستری استفاده می‌کنند نمی‌خواهند مرکز توجه باشند و از جلب توجه فراری هستند. این نشانه‌ای از عدم اعتماد به‌نفس در ایشان است.
از ویژگی‌های مثبت رنگ خاکستری احساس آرامش و کم کردن‌ استرس را می‌توان‌ نام برد. بهتر است رنگ‌های خاکستری را به عنوان قسمتی از استایل، و یک مکمل برای رنگ‌های دیگر استفاده کنید.
رنگ خاکستری یکی از رنگ‌های خنثی است.

پولوشرت مردانه لانگ نیویورک NY صورتی

                                                            برای دیدن محصول روی عکس کلیک کنید

صورتی: جوانی و عشق

رنگ صورتی رنگی خاص و شیک است. افرادی که به پوشیدن رنگ صورتی علاقه دارند، معمولاً آدم‌هایی آرام، خوش‌بین و عاشق هستند. این افراد اشخاصی قدردان و مهربان هستند و زندگی و انسان‌ها را دوست دارند.

خوشبختانه این باور اشتباه از بین رفته است که “صورتی رنگی مخصوص لباس خانم هاست”. آقایان هم می‌توانند هر رنگ لباسی را که به آن علاقه دارند و با خلق و خو و احساساتشان هماهنگ است، بپوشند. به‌خصوص صورتی که در بین جوانان بسیار محبوب است.
صورتی پوشان انسان‌هایی با انرژی‌های مثبت، خوشرو و خوش اخلاق هستند. رنگ صورتی برای جشن‌ها و مهمانی‌ها بسیار مناسب است؛ بنابراین افرادی که زیاد به رنگ صورتی علاقه دارند، همان کسانی هستند که زیاد به مهمانی، دورهمی و دیدار دوستانشان می‌روند.
پوشیدن رنگ صورتی به شما احساس جوانی و سرزندگی، بازیگوشی، عشق و علاقه به سرگرمی و مهمانی می‌دهد.
اگر شما هم جزو افرادی هستید که زیاد از رنگ صورتی برای لباس‌هایتان استفاده می‌کنید به شما تبریک می‌گوییم؛ شما فردی مثبت‌گرا، مهربان، عاشق پیشه و خوش‌برخورد هستید.
رنگ صورتی از ترکیب رنگ سفید و قرمز ساخته شده و یک رنگ گرم محسوب می‌شود.

سویشرت فیلیپ پلین

                                                            برای دیدن محصول روی عکس کلیک کنید

رنگ قهوه‌ای: ثبات و اعتماد

افرادی که از رنگ قهوه‌ای در لباس و استایلشان استفاده می‌کنند، افرادی با ثبات شخصیتی و مستحکم هستند. این اشخاص معمولاً انسان‌هایی قابل اعتماد، محترم و صلح دوست هستند.
قهوه‌ای رنگ طبیعت است و به شما حس امن بودن‌ را می‌دهد. این رنگ از ترکیب قرمز، مشکی و زرد ساخته‌‌ می‌شود. استفاده‌ی زیاد از رنگ قهوه‌ای در لباس پوشیدن‌‌ ممکن است شما را کسل و افسرده کند. پس بهتر است رنگ قهوه‌ای را با رنگ‌های دیگر ترکیب کنید. می‌توانید رنگ قهوه‌ای را در کنار رنگ‌های تند و غلیظ استفاده کنید.
قهوه‌ای در دسته‌ی رنگ‌های خنثی قرار می‌گیرد.

 

سخن پایانی

تیم اطلس کالکشن با معرفی آخرین اطلاعات مد و به‌روزترین محصولات پوشاک آقایان، همراه شماست؛ تا استایلی جذاب و شیک برای شما بسازد. در این مقاله ما آن‌چه باید درباره‌ی  تاثیر رنگ لباس در روحیه و سبک زندگی افراد بدانید را با شما درمیان گذاشتیم و سعی کردیم تا در انتخاب درست و مناسب، شما عزیزان را راهنمایی کنیم. برای یک انتخاب حرفه‌ای و مطمئن از فروشگاه اینترنتی لباس مردانه دیدن کنید.
ما صادقانه در کنار شما هستیم.

جدیدترین محصولات

285,000 تومان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
شروع کنید به تایپ برای دیدن محصولاتی که دنبالشان میگردید.
منوی دسته های تان را تنظیم کنید در تنظیمات تم -> سربرگ -> منو -> منوی موبایل
سایدبار پیمایش به بالا