اصول اولیه و راهنمای ست کردن لباس‌های غیررسمی مردانه

اصول اولیه و راهنمای ست کردن لباس‌های غیررسمی مردانه | فروشگاه لباس مردانه اطلس کالکشن

اگر بتوانید پایه‌ی محکمی برای لباس‌های غیر رسمی ایجاد کنید، ساختن کمد لباس‌هایتان آسان‌تر می‌شود. با توجه به اصول اولیه، می‌توانید چیزهای جدیدی اضافه کنید یا به سادگی به لباس‌های کلاسیک قبلی بچسبید. اصول اولیه‌ی این چیدمان ساده است، به ما اجازه بدهید تا شما را راهنمایی کنیم. این یک راهنمای لباس‌های روزانه و کژوال، برای مردان شیک و امروزی است، و شامل کت و شلوار و لباس‌های رسمی نمی‌شود. هنگامی که در مورد مدل‌های پیراهن و شلوار مورد علاقه‌ی خود تصمیم گرفتید و آن‌ها را انتخاب کردید، فقط باید لباس‌ها را کنار هم قرار دهید و ست کنید. در ادامه راهنمایی برای ست کردن لباس‌های غیررسمی مردانه وجود دارد.

ست لباس‌های هم‌رنگ

این ترکیب که در آن لباس‌ها هم‌رنگ هستند، بدن را بلندتر و لاغرتر نشان می‌دهد. زیرا ظاهر بدن را از وسط به دو نیم قسمت نمی‌کند. از آن‌جایی که این یک ظاهر کژوال شیک است، راهی عالی برای برجسته‌تر نشان دادن اکسسوری‌های مثل کفش یا کمربند است.

نکته: هنگام ساختن پایه‌ی کمد لباس خود، از رنگ‌های آبی و خنثی استفاده کنید. در این صورت گزینه‌های لباس بیشتری خواهید داشت و تطبیق پذیری آن‌ها با لباس‌های دیگر، باعث می‌شود در زمان ست کردن برای انتخاب رنگ و طرح، اعتماد به‌نفس بیشتری داشته باشید.

طیف مختلف رنگی

ست لباس‌های غیررسمی از یک طیف رنگی، نسخه‌ای عالی از لباس‌های تک رنگ هستند. تفاوت اندک در رنگ بین لباس‌های بالاتنه و پایین تنه می‌تواند تفاوت زیادی در حس استایل شما ایجاد کند. شلوار سرمه‌ای مردانه، با پیراهن مردانه آبی روشن، نمونه‌ای کلاسیک از لباس‌هایی با یک طیف رنگی است. گزینه‌های زیادی وجود دارد؛ اما طیف‌های خاکستری ظاهری بسیار امروزی و شیک را برای شما ایجاد می‌کند.

مطلب پیشنهادی:  اصول ست کردن و رنگ شناسی لباس

نکته: مطمئن شوید که رنگ‌ها با هم مطابقت دارند؛ به عنوان مثال، همه رنگ‌ها باید تناژ گرم یا سرد داشته باشند.

شلوار خنثی، پیراهن رنگی تیره

ساده‌ترین راه برای افزودن رنگ به استایل کژوال شما استفاده از شلوار خنثی و پیراهن رنگی است. ما رنگ آبی، زیتونی و شرابی را برای رنگ پیراهن توصیه می‌کنیم. رنگ‌های جیغ و شلوغ جایی در این ترکیب ندارند. رنگ‌های خنثی مثل سفید، مشکی، خاکی، بژ و… که در این استایل می‌توانید برای رنگ شلوار انتخاب کنید.

نکته: برای یک استایل غیررسمی از رنگ‌های تیره استفاده کنید؛ رنگ‌های جواهری تیره، مثل سبز تیره، شرابی و زرشکی تیره، و آبی دریایی (سرمه‌ای)، در تمام طول سال برای مردان عالی هستند. پادشاهان جامه‌هایی می‌پوشیدند که با رنگ‌های تیره رنگ‌آمیزی شده بودند؛ زیرا کمیاب بودند و حس بزرگی و اصالت را به نمایش می‌گذاشتند. امروزه رنگ های فاخر و نفیس آن‌قدرها هم کمیاب نیستند؛ اما هم‌چنان همان حس شخصیت را ایجاد می‌کنند.

شلوار رنگی ، پیراهن خنثی

برعکس بالا، این استایل بهتر است با شلوار جین یا شلوار پارچه‌ای مردانه مشکی یا رنگ‌های کلاسیک ست شود. شلوار سبز زیتونی هم یک گزینه‌ی عالی برای این لباس است؛ زیتونی را می‌توان به عنوان یک لباس رنگ خنثی در نظر گرفت.

نکته: حتما یک قسمت از استایلتان را از رنگ خنثی استفاده کتید. اگر به درستی این ترکیب ایجاد نشود، پوشیدن هم‌زمان رنگ در بالاتنه (پیراهن) و پایین‌تنه(شلوار)، می‌تواند شلوغ، نامرتب و ناهماهنگ به نظر برسد. بهتر است پیراهن‌های رنگی را با شلوارهای رنگ خنثی، یا شلوارهای رنگی را با پیراهن یا تیشرت مردانه رنگ خنثی هماهنگ کنید.

مطلب پیشنهادی:  با رنگ سرمه ای استایلی بی‌نظیر بسازید

لباس بالاتنه خنثی، پایین‌تنه خنثی

اغلب کمتر از آن استفاده می شود، مثلا شلوار کتان روشن مردانه با تیشرت خاکی تیره را با هم بپوشید. سایه‌های خاکستری می‌تواند ظاهری شیک به شما بدهد که حسی قوی از استایل غیررسمی را داشته باشد.

نکته: شلوارهای جین تیره و جین آبی مردانه معمولی را می‌توان به عنوان یک شلوار جین خنثی مردانه برای اکثر مواقع استفاده کرد. امروزه مردان جین را در روال روزانه خود به صورت مداوم استفاده می‌کنند. هرچه بیشتر لباس‌های ساده‌تر را در استایل خود جای دهید، استایل کلاسیک‌تر می‌شود.

رنگ سفید در لباس غیررسمی

مانند ترکیبات خنثی، سفید هم آن‌قدر همه کاره و کلاسیک است که برای خودش یک دسته‌بندی خاص است. رنگ سفید باید از موارد اصلی در کمد لباس‌های معمولی مردانه باشد. پیراهن یا تیشرت سفید را با شلوار مشکی مردانه با دقت زیاد ست کنید! زیرا ممکن است شبیه کارمندان شرکت‌های خدماتی به‌نظر برسید. البته این بدان معنا نیست که نمی‌توانید این ست را برای موقعیت‌های رسمی‌تر یا با استایل‌های روزانه انتخاب کنید. مثلا می‌توانید تی‌شرت سفید دکمه‌دار با شلوارجین مشکی مردانه بپوشید.

نکته: رنگ‌های روشن بپوشید تا روحیه‌ای شادتر و پرنشاط‌تر داشته باشید. قدرت پیراهن سفید در استایل، ممکن است هرگز به درستی درک نشود. پیراهن سفید در کنار شلوارهای چینو یا شلوار جین آبی روشن مردانه، یکی از بهترین ست‌های غیررسمی است که مردان شیک و امروزی می‌توانند بسازند.

لباس با رنگ مشکی در استایل روزانه

رنگ سیاه یا مشکی، با همه چیز می‌آید و با هر نوع استایلی مطابقت دارد. شاید در استایل‌های غیر رسمی از آن کمتر استفاده کیند؛اما بهتر است این اشتباه را ادامه ندهید. رنگ مشکی برای هر مردی ضروری است و با هر نوع رنگ پوست و اندامی قابل هماهنگی است.

مطلب پیشنهادی:  چه پیراهنی را با شلوار جین مردانه ست کنیم؟

نکته: برای داشتن ظاهری غیررسمی، شلوار مشکی را با کتانی‌های رنگ روشن ست کنید. کتانی مردانه مشکی یا تیره، رسمی‌تر به‌نظر می‌رسد.

پیراهن طرح دار

استفاده از لباس‌های طرح‌دار با شلوار ساده، یک سبک دیگر در استایل‌های غیررسمی است که بسیار جذاب و شیک خواهد بود. برای این‌که تفاوت پیراهن و شلوار، به صورت یک شستگی در استایل نمایان نشود، می‌توانید از یک کمربند اسپرت مردانه استفاده کنید. یک کمربند اسپرت که طرح و رنگ ساده‌تری داشته باشد، مناسب‌تر است.

نکته: از پیراهن و لباس‌های شطرنجی دوری کنید. اگر از این طرح زیاد استفاده می‌کنید باید بدانید که طرح‌های شطرنجی از مد افتاده‌اند و دیگر استفاده نمی‌شوند. بهتر است لباس‌هایی با طرح و چاپ جدیدتر و امروزی‌تر انتخاب کنید، که گزینه‌های بیشتری برای ایجاد سبک کژوال و روزانه دارند و قدیمی به‌نظر نمی‌رسند.

 

سخن پایانی

تیم اطلس کالکشن با معرفی آخرین اطلاعات مد و به‌روزترین محصولات پوشاک آقایان، همراه شماست؛ تا استایلی جذاب و شیک برای شما بسازد. در این مقاله ما آن‌چه باید درباره‌ی اصول اولیه و راهنمای ست کردن لباس‌های غیررسمی مردانه بدانید را با شما درمیان گذاشتیم و سعی کردیم تا در انتخاب درست و مناسب، شما عزیزان را راهنمایی کنیم. برای یک انتخاب حرفه‌ای و مطمئن از فروشگاه اینترنتی لباس مردانه دیدن کنید.
ما صادقانه در کنار شما هستیم.

جدیدترین محصولات

285,000 تومان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
شروع کنید به تایپ برای دیدن محصولاتی که دنبالشان میگردید.
منوی دسته های تان را تنظیم کنید در تنظیمات تم -> سربرگ -> منو -> منوی موبایل
سایدبار پیمایش به بالا