استایل کژوال را بهتر بشناسیم

استایل کژوال مردانه | فروشگاه اطلس کالکشن

همه‌ی ما در بین لباس‌هایمان تعدادی لباس رسمی و نیمه‌رسمی داریم که در مراسم مختلف یا قرارهای کاری، یا دیدارهای مهم از آنها استفاده می‌کنیم. اما بیشترین استایل لباس‌ها شامل لباس‌های روزانه و خیابانی است که هر روز مورد استفاده قرار می‌گیرد. انتخاب و پوشش لباس‌های روزانه و کژوال هم مانند لباس‌های رسمی قواعد و مشخصات خاصی دارد که در عین سادگی، تاثیر قابل توجهی در تیپ و استایل شما خواهند داشت. اگر اصول پوشیدن و ست کردن را به درستی رعایت کنید، استایلی جذاب و چشم‌گیر خواهید داشت که توجه دیگران را هم به شما جلب خواهد کرد.

استایل کژوال مردانه | فروشگاه اطلس کالکشن

تیشرت

وقتی در مورد استایل کژوال صحبت می‌کنیم اولین چیزی که به یاد می‌آوریم تیشرت مردانه است. یک تیشرت یقه گرد و پنبه‌ای از ضروریات کمد لباستان است. داشتن چند تیشرت به رنگ‌های خنثی مثل سفید، مشکی، خاکستری، یا طوسی، یعنی شما اولین قدم را برای یک استایل شیک روزانه برداشتید. تیشرت به‌راحتی با انواع شلوار، سویشرت، هودی و ژاکت ست می‌شود؛ و این یعنی شما با داشتن تیشرت می‌توانید به‌راحتی یک استایل کژوال برای خودتان بسازید. نکته‌ی مهم این است که خودتان را در مورد رنگ محدود نکنید؛ تیشرت در تمام رنگ‌ها جذاب و زیبا است و می‌توان انواع استایل را با آن ساخت.

استایل کژوال مردانه | فروشگاه اطلس کالکشن

شلوار جین

مکمل طلایی تیشرت شلوار جین مردانه است. جین با اکثر لباس‌ها و استایل‌ها، به‌راحتی و زیبایی ست می‌شود. اما یک شلوار جین راسته‌ی با کیفیت و مرغوب، در کنار یک تیشرت پنبه‌ای خوشرنگ به‌خصوص سفید، همراه یک کالج یا کتانی، یک استایل ساده و شیک را به شما می‌دهد.
توجه کنید که با “تیشرت‌های رنگی و روشن، جین آبی روشن” و با “رنگ‌های خنثی و تیره، جین آبی تیره” ست کنید. تیشرت سفید با تمام رنگ‌های جین ست می‌شود؛ حتی جین مشکی و زغالی.
با این‌که شلوار جین می‌تواند استایل شیکی به شما بدهد، ولی سعی کنید از پوشیدن شلوارهای جین پاره، بگی، فاق خیلی کوتاه یا خیلی بلند و جین‌هایی که روی آن تزیینات دارد بپرهیزید. این‌ها نه‌تنها مناسب استایل کژوال نیستند، بلکه ظاهری شلخته و نامنظم به شما می دهد و شخصیت شما را زیر سوال می‌برد.

هودی

نزدیک به صد سال است که هودی به دنیای مد و فشن پوشاک وارد شده است. هودی برای انواع استایل‌های خیابانی، اسپرت و کژوال مناسب است؛ و در تمام مکان های ورزشی و تفریحی کاربرد دارد. هودی را می‌توانید هم با شلوار جین، هم کتان ست کنید. اما با شلوار اسلش و جاگر جذاب‌تر است.

استایل کژوال مردانه | فروشگاه اطلس کالکشن

پلیور

استایل کژوال فقط برای روزهای گرم بهار و تابستان نیست!! برای یک روز سرد پاییزی، می‌توانید یک پلیور نازک یقه گرد را برای استایلتان انتخاب کنید. اگر انتخاب شما یک پلیور یقه هفت است، می‌توانید به عنوان لایه‌ی زیرین از یک تیشرت رنگ خنثی و یا یک پیراهن چهارخانه استفاده کنید. دقت کنید که اگر زیر پلیور پیراهن پوشیدید، حتما یقه‌ی آن را از زیر یقه‌ی پلیور خارج کنید. بنابر سلیقه‌ی شخصی، می‌توانید پایین پیراهن را از پلیور بیرون بدهید. می‌توانید از پلیورهای طرح‌دار هم در استایلتان استفاده کنید.

مطلب پیشنهادی:  7 اشتباه استایل مردانه که باید از آن ها اجتناب کنید

به شما توصیه می‌کنیم حتما دو یا سه مدل و طرح از انواع پلیور را در بین لباس‌هایتان داشته باشید.

استایل کژوال مردانه | فروشگاه اطلس کالکشن

ژاکت و کت

کت چرم و یا جین برای استایل کژوال مناسب هستند و ظاهری دلفریب و جذاب به شما می‌دهند.
در استایل کژوال از کت‌های اسپرت غافل نشوید. یک کت ساده‌ی تک رنگ و تک دکمه با یقه‌ی نه چندان بزرگ، به راحتی به شما یک استایل کژوال شیک و جذاب می‌دهد.
یکی دیگر از جذاب‌های استایل کژوال ژاکت است؛ راحت، سبک، نرم و خوش فرم.
تصور کنید:{یک تیشرت سفید، شلوار جین تیره، یک پیراهن ساده‌ی تیره، یک جفت کتانی سفید و یک ژاکت طوسی یا خاکستری}
این یک استایل کژوال بی‌نقص است.

استایل کژوال مردانه | فروشگاه اطلس کالکشن

پولوشرت

برای استایل کژوال، پولوشرت مردانه یک گزینه‌ی مناسب است. با اینکه پولوشرت شیک‌تر از تیشرت است، اما مثل تیشرت به راحتی با شلوار کتان و جین ست می‌شود. یک کفش چرم یا کتانی، مکمل استایل کژوال شما است.
پولوشرت انواع طرح و رنگ را دارد؛ برای استایل کژوال می‌توانید هم پولوشرت ساده و هم طرح‌دار استفاده کنید.
در سبک کژوال، پولوشرت باید روی شلوار قرار بگیرد. پولوشرت داخل شلوار، به شما ظاهر رسمی‌تری می‌دهد.

استایل کژوال مردانه | فروشگاه اطلس کالکشن

شلوار کتان

وقتی حرف از استایل می‌شود، همیشه پای شلوار کتان مردانه درمیان است. این شلوار همه کاره، تقریباً برای هر استایلی مناسب است. آقایان شیک پوش، برای داشتن استایل‌های جذاب و بی‌نقص، بهتر است حداقل یک یا دو شلوار کتان به رنگ خاکی، بژ، طوسی، سورمه‌ای، کرم، مشکی یا قهوه‌ای در کمد لباسشان داشته باشند. شلوار کتان را می‌توانید با تیشرت، پولوشرت و پیراهن‌های اسلیم فیت یا معمولی ست کنید.

استایل کژوال مردانه | فروشگاه اطلس کالکشن

پیراهن مردانه

یک گزینه‌ی جذاب و متنوع برای استایل کژوال پیراهن مردانه است. تیشرت‌ها اولین انتخاب سبک کژوال هستند؛ اما نباید از تاثیر پیراهن روی استایلتان غافل شوید. تنوع بالای پیراهن مردانه به شما این آزادی عمل را می‌دهد که بسته به سلیقه و علاقه‌ی‌تان انتخاب کنید چه پیراهنی و با چه شلواری بپوشید. پیراهن‌های کلاسیک و ساده تقریباً با تمام سلایق هم‌خوانی دارد و مناسب است. اما شاید پرطرفدارترین پیراهن مردانه، پیراهن چهارخانه باشد. که به راحتی با لباس‌های مختلف ست می‌شود. پیراهن‌های چهارخانه، با انواع شلوار جین و کتان ست می‌شود. حالا شما یک تیپ کژوال منحصربه‌فرد دارید. حتما در کمد لباستان یک پیراهن سفید و یک پیراهن آبی داشته باشید. و چند پیراهن با رنگ‌های خاص هم، در کنارشان اضافه کنید.

مطلب پیشنهادی:  تفاوت مد و استایل چیست؟

استایل کژوال مردانه | فروشگاه اطلس کالکشن

کفش کتانی

یکی از گزینه‌های همیشگی برای استایل کژوال، کفش‌های کتانی مردانه است. کتانی شاید راحت‌ترینِ انواع کفش‌هاست. دوام زیادی دارد و برای تیپ‌های اسپرت و کژوال بسیار مناسب است. برای یک استایل کژوال بهتر است از کتانی‌های ساده و بدون طرح و لوگو استفاده کنید، تا تیپتان حالت اسپرت نداشته باشد.

استایل کژوال مردانه | فروشگاه اطلس کالکشن

کفش مناسب استایل کژوال

انواع مختلف کفش برای استایل کژوال وجود دارد. کفش اسنیکرز یکی از آن‌هاست؛ راحت، سبک و شیک.
می‌توانید از بوت‌های چلسی یا بوت معمولی قهوه‌ای رنگ هم استفاده کنید. اگر استایلتان کمی نیمه‌رسمی است کفش‌های لوفر هم گزینه خوبی‌ست. در این میان از کفش کالج هم غافل نشوید. بهتر است که رنگ کفش را با رنگ سایر اکسسوری‌ها، از جمله کمربندتان ست کنید.  در نظر داشته باشید که رنگ جوراب باید کاملا متناسب با رنگ شلوارتان باشد.
《فراموش نکنید کفش چرم همیشه اولین گزینه است.》

استایل کژوال مردانه | فروشگاه اطلس کالکشن

کلاه در استایل کژوال

کلاه مردانه بعد از سال‌ها جدایی از استایل مردانه، دوباره به دنیای مد و فشن برگشته است. بسیاری از آقایان دوست دارند در استایل کژوال خود از انواع کلاه‌ها استفاده کنند. بهتر است کلاهی را انتخاب کنید که با فرم صورت و استایل شما هماهنگ باشد. برای صورت‌‌های بزرگ، کلاهی با تاج متوسط و لبه‌ای با عرض پهن مناسب‌تر است. برای صورت‌های بزرگ و چاق نیز تاج کوتاه و لبه‌ی پهن، و برای مردانی با صورت مربعی شکل، کلاه لبه پهن با تاج گرد توصیه می‌شود. یکی از گزینه‌های مناسب و جذاب برای استایل کژوال، کلاه‌های گورین و کپ هستند.

استایل کژوال مردانه | فروشگاه اطلس کالکشن

ست کردن رنگ‌ها

اگر در این کار مهارت لازم را ندارید بهتر است از چند رنگ کاربردی استفاده کنید. رنگ‌های روشن و ملایم، مثل صورتی و سبز روشن که به‌راحتی ست می‌شوند.
در فصل پاییز رنگ‌های گرم و تیره را با هم ست کنید. قهوه‌ای، زرد، نارنجی و مشکی چند نمونه رنگ پاییزی هستند که به راحتی با هم ست می‌شوند.
در روزهای گرم تابستان بهتر است در کنار رنگ‌های گرم، از رنگ‌های سرد و ترکیبی هم استفاده کنید. یک پیراهن جین آبی، یخی، سبز، قرمز یا بنفش با شلوار کتان کرم یا شیری.
استایل مشکی هم بسیار پرطرفدار شیک است. پیراهن مشکی اسلیم فیت، شلوار راسته یا اسلیم مشکی رنگ، استایل شما را چشم‌گیر می‌کند.

استایل کژوال مردانه | فروشگاه اطلس کالکشن

برای یک استایل کژوال شیک به این نکات دقت کنید

استایل کژوال برای قرار ملاقات

قرار ملاقات مهمی دارید و می‌خواهید جذاب به نظر برسید!! استایل کژوال را فراموش نکنید. شلوار جین راسته و تیره، یا شلوار کتان همراه تیشرت و کت بلیزر، یا پیراهن اسپرت و جامپر مردانه (پالتوی پاییزه) برای استایل شما گزینه‌های خوبی هستند. بسته به حد رسمی بودن قرار و استایلتان، کفش اسنیکرز و یا لوفر بپوشید.

مطلب پیشنهادی:  آنچه باید درباره‌ ی پیراهن هاوایی بدانیم

کجا از استایل کژوال استفاده کنیم؟

مطمئناً وقتی برای دیدن دوستتان می‌روید کت و شلوار نمی‌پوشید! اما سعی می‌کنید شیک و مرتب و در عین حال راحت لباس بپوشید. که این همان استایل کژوال است. وقتی به تفریح می‌روید، تعطیلات و آخر هفته‌ها، هیچ استایلی جز کژوال جوابگو نیست. زیرا هم راحتی را با خود دارد و هم شیک و مرتب است. اگر محیط کارتان زیاد رسمی نیست می‌توانید با استایل کژوال سرکار بروید. مهمانی و دورهمی‌های دوستانه، بسیار با سبک کژوال هم‌خوانی دارد. برای کارهای روزانه و خرید هم استایل کژوال مناسب است.

لایه لایه لباس بپوشید

برعکس تصور بسیاری از مردم لایه‌ای لباس پوشیدن کار سختی نیست. یک تیشرت ساده بپوشید با یک شلوار کتان و جین؛ پیراهن اسپرت ساده با یک پلیور ساده با رنگ خنثی. به همین راحتی شما یک استایل کژوال لایه‌ای دارید!!

متناسب لباس بپوشید

جذابیت استایل شما در تناسب لباس‌هایتان با سن و شرایط شماست. مثلاً اگر شما یک فرد 40 ساله هستید نباید مثل یک پسر تینیجر لباس بپوشید. این کار شما را جوان‌تر نشان نمی‌دهد. بلکه شبیه پسر بچه‌های بزرگ دیده می‌شوید و قطعاً از جذابیت شما می‌کاهد.

اکسسوری

سعی کنید برای استایل کژوال از اکسسوری استفاده کنید. اکسسوری‌های شیک و باکلاس به جذابیت استایل شما می‌افزاید. یک دستبند چرمی چند لایه، یک گردنبند نه چندان بلند، و یک ساعت مچی زیبا می‌تواند مکمل خوبی برای استایل شما باشد.
اگر زیاد به اکسسوری علاقه ندارید می‌توانید فقط به یک ساعت مچی اکتفا کنید.

 

نکته:

دنیای مد و فشن، برای اهالی مد، فشن استالیست‌ها و سلبریتی‌هاست. برای یک استایل شیک و راحت، همین نکاتی که در اینجا برایتان ذکر کردیم به شما کمک می‌کند تا استایل خودتان را بسازید و جذاب به‌نظر برسید. هرسبکی زیبای خودش را دارد، به شرط آن که در زمان و مکان مناسب استفاده شود.

 

سخن پایانی

تیم اطلس کالکشن با معرفی آخرین اطلاعات مد و به‌روزترین محصولات پوشاک آقایان، همراه شماست؛ تا استایلی جذاب و شیک برای شما بسازد. در این مقاله ما آن‌چه باید درباره‌ی استایل کژوال بدانید را با شما درمیان گذاشتیم و سعی کردیم تا در انتخاب درست و مناسب، شما عزیزان را راهنمایی کنیم. برای یک انتخاب حرفه‌ای و مطمئن از فروشگاه آنلاین لباس مردانه دیدن کنید.

ما صادقانه در کنار شما هستیم.

جدیدترین محصولات

285,000 تومان

 1. Armin گفت:

  استایل کژوال، بهترین استایل دنیاست 🙂

  1. n mohamadkhani گفت:

   وقت شما بخیر دوست عزیز
   بله همینطوره. استایل کژوال یکی از پرطرفدارترین استایل‌ها در دنیاست. 🌹🌹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
شروع کنید به تایپ برای دیدن محصولاتی که دنبالشان میگردید.
منوی دسته های تان را تنظیم کنید در تنظیمات تم -> سربرگ -> منو -> منوی موبایل
سایدبار پیمایش به بالا