آنچه باید درباره‌ ی پیراهن هاوایی بدانیم

پیراهن هاوایی رنگی

پیراهن‌های هاوایی مردانه، اولین بار در دهه‌ی ۱۹۲۰ تا ۳۰ در هاوایی توسط یک ژاپنی و با الهام از کیمونوهای ژاپنی و لباس‌های ابریشمی چینی، همچنین لباس‌های تاهیتی در اقیانوسیه، تولید و به بازار عرضه شد.
گردشگران هاوایی به سرعت جذب این پیراهن‌های جدید، با طرح و رنگ‌های متنوع و شاد، که برگرفته از طبیعت بودند، شدند.
پیراهن‌های هاوایی، لباس‌هایی با یقه‌ی کوبایی و جلو دکمه‌دار، با پارچه‌های رنگارنگ و طرح‌دار و معمولاً آستین کوتاه هستند.
از ابتدا این پیراهن به منظور استفاده در تعطیلات و برای تفریح طراحی شد و همچنان هم در این روزها بیشتر استفاده می شود. اما به مرور زمان به استایل روزانه و خیابانی مردم راه پیدا کرده و بسیار مورد توجه است.

پیراهن هاوایی مردانه گلدار

همزمان با محبوبیت زیاد این پیراهن در بین مردان آمریکایی، روزنامه‌ی لس آنجلس تایمز در سال ۱۹۳۶ در مورد پیراهن هاوایی نوشت:((در هنگام خرید پیراهن هاوایی بهتر است ۲ یا ۳ عدد از آن را بخرید زیرا ممکن است دختر، خواهر، همسر یا مادرتان به محض دیدن این پیراهن رنگی و شاد، یک مدل از آن را بخواهد.))
اما برخلاف این تمسخرها و نظرات منفی، از محبوبیت آن در بین آقایان کم نشد. شاید یکی از دلایل جذب مردان به این پیراهن، پوشیدن آن توسط ثروتمندان و افراد مشهور بود؛ که مردم سعی در تقلید از آنها را دارند. همچنین پیراهن هاوایی نمادی از راحت بودن و شادی و خوشحالی در بین مردم شد. حتی در بین قشر کم درآمد جامعه که می‌توانستند با هزینه‌ی کم، شبیه به ثروتمندان لباس بپوشند و به سفر بروند.

پیراهن هاوایی مردانه گلدار

ست کردن پیراهن هاوایی با رنگ‌های مختلف

اگر پیراهن هاوایی شما به رنگ سبز، قرمز، نارنجی، آبی و یا قهوه‌ای است، می‌توانید آن را با شلوارهای کرم و خاکی ست کنید.
پیراهن هاوایی سفید، کرم و خاکستری بهتر است با رنگ‌های متضاد ست شود؛ مثل مشکی، آبی یا سرمه‌ای.
پیراهن هاوایی بنفش، صورتی، برنز، خاکستری، سبز و آبی، با شلوار مشکی یا سرمه‌ای ست می‌شود.
شاید تمام این رنگ‌ها و مکمل‌هایشان در ذهنتان نماند، پس یک قاعده‌ی کلی را به شما می گوییم: هر پیراهن هاوایی را می‌توانید با یک شلوار جین روشن یا شلوار خاکی به راحتی ست کنید و عالی به نظر برسید.
در نظر داشته باشید که پیراهن‌های هاوایی پر از طرح و رنگ است، پس بهترین گزینه برای ست کردن با آن لباس‌های ساده و تک رنگ هستند.

مطلب پیشنهادی:  راهنمای انتخاب و خرید تیشرت مردانه

پیراهن هاوایی مردانه گلدار

با پیراهن هاوایی چه کفشی بپوشیم؟

با توجه به رنگ‌آمیزی شلوغ و طرح‌های زیاد در پیراهن هاوایی، در انتخاب بقیه استایلتان باید دقت کنید و حتما سادگی را در نظر داشته باشید.
مانند شلوار باید کفش هم در نهایت سادگی انتخاب شود، تا همچنان پیراهنمان مرکز توجه باشد .
کفش ساده با رنگ های خنثی مثل سفید ، مشکی و یا قهوه‌ای تیره.
باید سعی کنیم استایل تابستانه را حفظ کنیم. صندل‌های انگشتی، کفش‌ کتانی مردانه و کالج، گزینه‌های خوبی هستند.

پیراهن هاوایی مردانه گلدار

ست کردن پیراهن هاوایی با تیشرت

پیراهن هاوایی معمولاً به تنهایی پوشیده می شود، اما شاید بخواهید در مواردی آن را با یک تی‌شرت بپوشید.
اگر در انتخابتان دقت کنید پیراهن هاوایی همراه با تیشرت مردانه استایل خوبی به شما می‌دهد.
تی‌شرت سفید برای ست کردن با تمام رنگ‌های پیراهن هاوایی مناسب است. همچنین می‌توانید تی‌شرتی همرنگ با رنگ زمینه‌ی پیراهنتان بپوشید و استایل خاص‌تری داشته باشید.

پیراهن هاوایی مردانه کت سبز

ست کردن پیراهن هاوایی با کت و شلوار

پیراهن هاوایی، یک لباس رسمی نیست و بیشتر برای روزهای تعطیل و تفریح و دورهمی‌های دوستانه طراحی شده است؛ با این حال، شاید شما دوست داشته باشید پیراهن هاوایی را با کت ست کنید و استایل نیمه رسمی برای خودتان بسازید.
مهمترین نکته در این جا، رعایت تناسب رنگ است؛ همانطور که در مطالب قبلی گفته شد با توجه به رنگ آمیزی پیراهن هاوایی، لباسی که با آن ست می‌کنید باید در نهایت سادگی و تک رنگ باشد؛ تا تناسب رنگ را بین پیراهن و کت و شلوار رعایت کرده باشید. برای ست کردن با کت و یا کت و شلوار، بهتر است آن را با رنگ زمینه‌ی پیراهن ست کنید. مثلاً پیراهنی با زمینه‌ی سفید را با کت و شلوار سفید، و پیراهنی با زمینه‌ی مشکی را با کت و شلوار مشکی ست کنید. در کل برای این مورد باید بسیار محافظه کار باشید.
سعی کنید پیراهنی با طرح و رنگ خلوت‌تر، برای ست کردن با کت و شلوار انتخاب کنید.
به هیچ عنوان با پیراهن هاوایی از کت و شلوار طرح‌دار استفاده نکنید.

مطلب پیشنهادی:  راهنمای سایز شلوار مردانه

پیراهن هاوایی مردانه گلدار

سایز مناسب پیراهن هاوایی

برای انتخاب لباس، فقط طرح و رنگ آن مهم نیست؛ اگر لباستان سایز بدنتان نباشد، نه تنها زیبا به نظر نمی‌رسد، بلکه طرح و رنگ و مدل آن هم اصلاً به چشم نمی‌آید. برعکس، شما و لباستان را بدقواره نشان می‌دهد.
پیراهن هاوایی در واقع جزو لباس‌های اورسایز حساب می‌شود و شاید بتوان گفت اولین لباس اورسایز باشد.
این پیراهن‌ها یک لباس راحت هستند و باید کمی گشاد و بلند باشند. اما اگر سایز مناسبی تهیه نکنید اصلا خوب به نظر نمی‌رسید و زیبایی لباس هم دیده نمی‌شود.
اگر شما عضله‌ای و چاق باشید، لباس گشاد شما را بزرگتر و چاق‌تر نشان می‌دهد. و اگر لاغر باشید و لباسی که برایتان بزرگ است را بپوشید، مثل این است که در لباس غرق شده‌اید.
پس با دقت بیشتری سایز پیراهن هاوایی را انتخاب کنید. تا لذت و راحتی پوشیدن یک لباس شاد اورسایز را تجربه کنید.
برای سفارش آنلاین پیراهن هاوایی عرض سینه‌ی یکی از پیراهن‌های دکمه‌دار خودتان را اندازه بگیرید و یا اگر مطمئن نیستید پیراهنی یک سایز کوچک‌تر بگیرید؛ چون به هر حال پیراهن هاوایی قواره‌ای بزرگی دارد.

پیراهن هاوایی مردانه گلدار

پیراهن هاوایی را با چه شلواری بپوشیم؟

اجازه بدهید همین اول خیالتان را راحت کنیم؛ اگر یک شلوار جین روشن و یا یک شلوار خاکی رنگ، در کمد لباستان دارید، با خیال راحت برای خرید پیراهن هاوایی اقدام کنید.
شلوار کتان مردانه و لنینِ نازک و گشاد، با رنگ‌های کرم، خاکی، سفید و مشکی، بهترین انتخاب بین شلوارها برای پیراهن هاوایی است.
یک پیشنهاد خوب تابستانی هم برایتان داریم: در تعطیلات و سفر یک شلوارک سفید، کرم یا خاکی از جنس کتان و یا یک شلوارک جین، بهترین مکمل برای پیراهن هاواییِ زیبا و جذاب شماست؛ که با هر رنگی از پیراهن هاوایی ست می‌شود. اگر دوست دارید استایل ملایم‌تری داشته باشید، می‌توانید یک پیراهن هاوایی با زمینه‌ی تیره را با شلوارک‌های مشکی یا سرمه‌ای و یا شلوارک جین روشن ست کنید.

پیراهن هاوایی مردانه گلدار
توجه کنید که شلوار جین برای ست کردن هر رنگی از پیراهن هاوایی مناسب است.

مطلب پیشنهادی:  جدیدترین مدل های پالتوی پاییزی و زمستانی مردانه

پیراهن هاوایی مردانه گلدار

پیراهن هاوایی با چه اکسسوری‌هایی مناسب است؟

در استایل خود با پیراهن هاوایی به یک نکته دقت کنید. اگر می‌خواهید با این پیراهن اکسسوری استفاده کنید باید چیزی باشد که مثل خودش از طبیعت الهام گرفته باشد. که با لباستان مطابقت داشته باشد.
مثلاً گردنبندی بزرگ با مهره‌های درشت.
در بین اکسسوری‌های فلزی، اکسسوری‌های طلایی رنگ مناسب‌تر هستند.

پیراهن هاوایی مردانه گلدار

افراد مشهوری که پیراهن هاوایی می پوشند.

این پیراهن خوش‌نقش و نگار و رنگارنگ، در بین سلبریتی‌ها و افراد مشهور و ورزشکاران هم بسیار محبوب است.
الویس پریسلی، دیوید بکام، برونو مارس، پرنس هری، آدام لوین و رابرت دنیرو از جمله افرادی هستند که از پیراهن هاوایی استفاده می کنند.

پیراهن هاوایی مردانه گلدار

برای داشتن یک استایل شیک با پیراهن هاوایی نکاتی را با هم بررسی می کنیم.

_پیراهن هاوایی لباسی پر از طرح و رنگ است؛ لباس و کفش‌های مکمل آن را ساده انتخاب کنید.
_سایز دقیق خودتان را بدانید.

_شلوار جین مردانه روشن و شلوار خاکی رنگ، با تمام پیراهن‌ها هاوایی ست می‌شود.
_جنس پارچه پیراهن هاوایی باید از نخ باشد. یک پیراهن تابستانی باید خنک و راحت باشد. همچنین پارچه‌ی پیراهن هاوایی باید سبک و نرم و لَخت باشد.
_بهتر است برای مراسم و فضای رسمی از پیراهن هاوایی استفاده نکنید؛ این لباس بیشتر مناسب استایل خیابانی است.

نکته‌ی آخر:

قوانین زیادی در مورد پیراهن هاوایی وجود ندارد. طراحی این پیراهن، بر مبنای راحتی و حس خوب و برای تعطیلات و آخر هفته‌ها است. پس زیاد خودتان را درگیر بایدها و نبایدها نکنید. اگر همراه با این پیراهن، از چیزی لذت می برید همان را انجام دهید.

 

سخن پایانی

تیم اطلس کالکشن با معرفی آخرین اطلاعات مد و به‌روزترین محصولات پوشاک آقایان، همراه شماست؛ تا استایلی جذاب و شیک برای شما بسازد. در این مقاله ما آن‌چه باید درباره‌ی پیراهن هاوایی مردانه بدانید را با شما درمیان گذاشتیم و سعی کردیم تا در انتخاب درست و مناسب، شما عزیزان را راهنمایی کنیم. برای یک انتخاب حرفه‌ای و مطمئن از فروشگاه آنلاین لباس مردانه دیدن کنید.
ما صادقانه در کنار شما هستیم.

جدیدترین محصولات

285,000 تومان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
شروع کنید به تایپ برای دیدن محصولاتی که دنبالشان میگردید.
منوی دسته های تان را تنظیم کنید در تنظیمات تم -> سربرگ -> منو -> منوی موبایل
سایدبار پیمایش به بالا